Потужний сонячний спалах магнітудою M5.6 стався 1 квітня о 06:46 за Гринвічем (09:46 за Києвом) у зоні сонячних плям AR4046. Науковці очікують можливого викиду корональної маси, що може спричинити яскраві полярні сяйва та геомагнітні бурі у найближчі дні, пише Space.com.
Космічний спалах стався в тій самій області сонячних плям, яка минулого тижня спричинила ще потужніший спалах класу X та масивний викид корональної маси (CME).
На відміну від попередньої події, цей спалах 1 квітня має значно більші шанси вплинути на Землю. Сонячна пляма AR4046 перемістилася у таке положення, що будь-який викид корональної маси, який вона виробить, може безпосередньо досягти нашої планети.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Магнітні бурі у квітні 2025 – які дні будуть найнебезпечнішими
Синоптики Центру прогнозування космічної погоди NOAA наразі аналізують дані коронографа, щоб підтвердити, чи супроводжувався сонячний спалах викидом корональної маси. Якщо CME дійсно відбувся, він може спричинити підвищену геомагнітну активність на Землі.
Подібні геомагнітні бурі можуть впливати на радіозв'язок, супутникові операції та системи GPS, водночас вони створюють умови для видовищних полярних сяйв, які можуть стати видимими не лише у високих широтах, але і у середніх, де вони бувають рідко.
Як писав "Ми-Україна" раніше, 30 березня Міноборони України створило Управління космічної політики, яке має об'єднати внутрішні та зовнішні можливості для розвитку українського військового космосу.