Музика, кальян, спортзали та західні зачіски під забороною: як живуть жінки в Афганістані при талібах

Музика, кальян, спортзали та західні зачіски під забороною: як живуть жінки в Афганістані при талібах

Режим талібів в Афганістані продовжує жорстко обмежувати права людини, особливо жінок та дівчат. Так звана "поліція моралі" Талібану створює атмосферу страху та залякування, караючи за такі дії, як прослуховування музики, куріння кальяну чи західні зачіски. Про це йдеться у свіжому звіті Місії ООН зі сприяння Афганістану (МООНСА), пише CNN.

Міністерство поширення доброчесності та запобігання пороку (MPVPV), створене талібами після захоплення влади у 2021 році, відповідає за впровадження суворого тлумачення ісламського права. Це включає заборону на "неісламські" дії, такі як демонстрація зображень людей і тварин чи святкування Дня святого Валентина.

Попри всі попередні обіцянки поважати права жінок, таліби відновили багато правил з їхнього попереднього періоду правління в 1990-х роках. ООН задокументувала понад 1000 випадків насильства - публічного побиття, затримань, арештів та погроз -  з боку силовиків для забезпечення дотримання цих норм.

Порушення прав жінок та дівчат є особливо серйозними. Таліби закрили жіночий бізнес, заборонили жінкам зніматися в кіно, обмежили доступ до контрацепції. Жінкам заборонено відвідувати парки, спортзали та громадські лазні, а для подорожей на відстань понад 78 км їх повинен супроводжувати чоловік-опікун.

Правозахисники виявили, що репресивний контроль Талібану призвів до різкого зростання кількості спроб самогубства серед жінок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 1000 днів заборони на освіту: в Афганістані дівчатам доводиться навчатися в підпільних школах

Як писав "Ми-Україна" раніше, російська влада офіційно запросила талібів, які захопили владу в Афганістані влітку 2021 року, взяти участь у ключовому діловому заході в рф. Йдеться про щорічний Петербурзький міжнародний економічний форум, який відбувся 5-8 червня.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.