Південна Корея запустила програму боротьби з відлюдниками. Йдеться про молодь віком від дев'яти до 24 років, які добровільно відмовились від соціального життя та обрали ізоляцію. Влада їм платитиме гроші просто за те, що вони виходитимуть зі своїх осель та відвідуватимуть навчальні заклади або роботу.
Як пише The Guardian, такі люди щомісячно отримуватимуть від держави по 650 000 вон (490 доларів).
Явище крайно соціальної ізоляції в Азії отримало навіть спеціальну назву - "хікікоморі". Найбільшого поширення у Південній Кореї воно набуло після пандемії коронавірусу і наразі має суттєвий вплив на економіку країни. Місцева влада розраховує боротися з хікікоморі, заохочуючи хлопців та дівчат грошима. Програма передбачає також і допомогу у придбанні спортивного приладдя, навчальних посібників, оплати освітніх курсів та навіть оплату процедур корекції зовнішності.
"Нові заходи спрямовані на посилення державної підтримки, щоб дозволити затворницькій молоді відновити своє повсякденне життя та реінтегруватися у суспільство", - йдеться в урядовій заяві.
За підрахунками МОЗ Південної Кореї, на сьогодні в країні нараховується щонайменше 350 000 людей у стані крайньої соціальної ізоляції у віці від 19 до 39 років. Деякі з них "закрились" від світу через нещасливе дитинство, інші - після банкрутства.
Видання зазначає, що у Південній Кореї спостерігається високий рівень безробіття серед молоді - 7,2%, а також критичне зниження народжуваності. За підсумками минулого року ця держава стала єдиною у світі з коефіцієнтом народжуваності нижче одиниці. Жінки обирають не народжувати через високу вартість виховання дітей, економічний спад, обмежені перспективи працевлаштування та зростаючу вартість житла.
Як писав "Ми-Україна раніше, російські окупаційні війська у четвер, 13 квітня, обстріляли парк у Херсоні. Внаслідок цього загинув мирний херсонець.