Молодь англійських узбереж страждає від недіагностованих проблем із психічним здоров’ям: дослідження

Молодь англійських узбереж страждає від недіагностованих проблем із психічним здоров’ям: дослідження

Молодь, що живе у найбідніших прибережних районах Англії, утричі частіше має недіагностовані проблеми з психічним здоров’ям, ніж їхні ровесники в інших частинах країни. Це показало нове дослідження, яке вказує на так звану "прибережну прірву" в психічному здоров’ї.

Про це повідомило The Guardian.

Молоді люди в таких містах, як Тендрінг, Блекпул чи Ліверпуль, часто залишаються сам на сам зі своїми проблемами й не отримують потрібної допомоги.

За словами Емілі Мюррей з Університету Ессекса, причина може бути в тому, що молодь не вміє вимагати допомогу або її просто не чують. Водночас серед старшого населення цих районів проблеми з недіагностованими психічними розладами трапляються рідше, ніж у їхніх однолітків у схожих за бідністю місцевостях.

Дослідники проаналізували дані понад 28 тисяч дорослих між 2018 і 2023 роками та з’ясували, що в прибережних районах рівень недіагностованих проблем у молоді значно вищий. Це може бути пов’язано з бідністю, географічною ізоляцією, низькими доходами та високою залежністю від приватної оренди. Додатково впливає слабкий доступ до освіти й високий рівень злочинності.

Місцева молодь розповідає, що на туристичних вулицях усе доглянуте, тоді як житлові райони занедбані й проблемні. Активісти та місцеві працівники наголошують, що треба чути молодь і вкладати кошти в довгострокові програми для підтримки підлітків і молодих дорослих.

Професорка Шина Астана додала, що високий рівень недіагностованих проблем може бути наслідком тривалих черг у дитячих і молодіжних психіатричних службах у прибережних регіонах.

Як писав "Ми-Україна" раніше, вчені з США з'ясували, що запаси глюкози у вигляді глікогену в мозку можуть суттєво впливати на розвиток хвороби Альцгеймера, а, можливо, і інших видів деменції.

Головне