Міжнародна космічна станція (МКС) 30 квітня виконала маневр ухилення, змінивши свою орбіту за допомогою двигунів пристикованого корабля "Прогрес".
Про це повідомило digitaltrends.
Як повідомило NASA, це було зроблено, щоб уникнути небезпечного зближення з уламком космічного сміття – фрагментом старої китайської ракети "Великий похід", запущеної 20 років тому. Маневр був заздалегідь спланований та скоординований міжнародними партнерами по станції.
За розрахунками, якби орбіту не змінили, уламок пролетів би на небезпечно близькій відстані – близько 640 метрів від МКС. В NASA запевнили, що інцидент не мав жодних наслідків для роботи станції, і запланований на сьогодні, 1 травня, вихід американських астронавток Енн Макклейн та Ніколь Ейєрс у відкритий космос відбудеться за графіком.
Зіткнення з космічним сміттям залишається серйозною загрозою для МКС, хоча системи відстеження та ухилення поки що працюють ефективно – за майже 25 років експлуатації станція не зазнала серйозних влучань.
Проте небезпечні ситуації виникають: наприклад, у 2021 році екіпажу довелося тимчасово сховатися у пристикованих кораблях через хмару уламків, створену російським випробуванням протисупутникової зброї. Основним джерелом космічного сміття наразі є старі супутники та відпрацьовані ступені ракет.
Як писав "Ми-Україна" раніше, супутник NASA зафіксував часткове затемнення Сонця, яке неможливо було побачити з Землі. Явище відбулось 27 квітня і було повністю задокументоване Обсерваторією сонячної динаміки NASA (SDO).