Українські школярі, які з родинами виїхали за кордон, можуть навчатися за одним із чотирьох запропонованих Міністерством освіти та науки України варіантів. Про це розповів очільник МОН Оксен Лісовий, пише Укрінформ.
"Міністерство освіти і науки рекомендує дітям - громадянам України, які вимушено знаходяться за кордоном, кілька варіантів здобуття освіти. По-перше, навчатись тільки в закладі освіти країни перебування учня за очною формою. По-друге, можна поєднувати навчання в школі за кордоном та в закладі загальної середньої освіти України. Зокрема в Державному ліцеї "Міжнародна українська школа", за однією із форм навчання, передбачених законодавством (дистанційною, сімейною (домашньою), екстернатною)", - розповів Лісовий.
Він також додав, що діти можуть навчатися у закладах або класах, які організовують за кордоном громадські організації українців за сприяння органів управління освіти цих країн та місцевої влади, і які надають освітні послуги у співпраці з Державним ліцеєм "Міжнародна українська школа" відповідно до укладеного договору.
Крім того, українські діти можуть навчатися тільки в закладі освіти України на дистанційній основі. Однак це можна робити лише у випадку, якщо не суперечить законодавству країни, де перебує школяр.
Як повідомляли "Ми-Україна", майже дві третини українських дітей-біженців, які тимчасово перебувають у країнах Європейського Союзу через війну, навчаються онлайн в школах та університетах України. Найбільший відсоток тих, хто пішов навчатися у місцеві школи, серед дітей 12-15 років: 92% та 73% – 16-17 років.