Майже кожна п’ята людина інфікована невиліковною ІПСШ - дослідження

Майже кожна п’ята людина інфікована невиліковною ІПСШ - дослідження

Генітальний герпес є найбільш поширеною невиліковною інфекцією, яка передається статевим шляхом, вона зберігається в організмі протягом усього життя.

Про це пише Science Alert.

За даними 2020 року, ця хвороба впливає на майже 900 млн людей у світі, що становить приблизно 24% населення віком до 50 років. Серед них близько 520 млн мають генітальний герпес, спричинений вірусом простого герпесу типу 2 (ВПГ-2), а 376 мільйонів заражені типом 1 (ВПГ-1). Хоча ВПГ-1 зазвичай викликає герпес навколо рота, він також може передаватися статевим шляхом і провокувати інфекцію статевих органів у людей, які не мали попередніх контактів з вірусом.

Для порівняння, за даними ВООЗ, у 2020 році було зареєстровано 129 млн нових випадків хламідіозу, який піддається лікуванню, тоді як герпес залишається невиліковним і супроводжує людину протягом усього життя.

Автори дослідження, очолюваного епідеміологом Манале Арфушем із Weill Cornell Medicine-Qatar, наголошують, що герпес створює тягар для глобальної охорони здоров’я, але дослідження і профілактичні заходи часто ігноруються. Вірус може не викликати жодних симптомів, але все одно передається через контакт із ураженими тканинами чи біологічними рідинами. Інші пацієнти відчувають болісні загострення, які впливають на якість їхнього життя.

Противірусні препарати можуть полегшити симптоми, проте не забезпечують повного лікування. Крім того, генітальний герпес супроводжується соціальною стигмою, що ускладнює його вивчення і привернення уваги до проблеми.

Медичний працівник ВООЗ Самі Готліб вказує, що поточні методи профілактики та лікування мають лише обмежений вплив. Відсутність фінансування також гальмує розробку вакцин, які могли б змінити ситуацію.

Окрім фізичних ускладнень, таких як підвищений ризик зараження ВІЛ чи ураження новонароджених, є припущення, що вірус може сприяти розвитку деменції на пізніх етапах життя. Проте спеціальних програм боротьби із ВПГ, навіть у країнах із достатніми ресурсами, майже немає.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, екстракт грибів може допомогти уповільнити чи запобігти раку простати.

Головне