Ветерани та демобілізовані військові зустрічаються з низкою труднощів під час повернення до цивільного життя. Попри це 75% з них вже вдалось це зробити, свідчить свіже дослідження, проведене Gradus Research Company.
Адаптуватися ветеранам головним чином допомогли час, підтримка з боку рідних та занурення у роботу. Цьому, за словами самих ветеранів, також могли б посприяти медична допомога, зокрема реабілітація, оплачуваний відпочинок, правова та психологічна допомога.
68% з опитаних заявляють, що відчувають повагу до себе з боку суспільства. Водночас 72% ветеранів та демобілізованих стикалися з неприємними
ситуаціями відносно себе у цивільному житті, зокрема отримували запитання образливого характеру та чули у свій бік недоречні фрази.
Дослідження показало, що більшість опитаних ветеранів та демобілізованих - 77% - на сьогодні працевлаштовані. 84% з них вже адаптувалися до цивільного робочого місця. Опитування свідчить, що більше половини респондентів після завершення служби у Силах оборон і безпеки змінили свою звичну професію, ще 46% про це думає.
Щодо планів на майбутнє у цивільному житті 55% респондентів відчувають розгубленість. 65% заявили про наявність у них чітких планів на найближчий період часу. Переважна більшість ветеранів - 80% - висловили бажання втілити в життя, що не встигли реалізувати до того, як потрапили на службу.
Майже 60% ветеранів збирають навчатися, головним чином задля особистісного розвитку (42%) та прокачування навичок у творчих
чи технічних спеціальностях (40%).
Як писав "Ми-Україна" раніше, в Міноборони розповіли, у скільки обійшлася розробка "Резерв+" - застосунку, який дозволяє військовозобов'язаним громадянам оновити свої дані відповідно до вимог нового законодавства.