Майже +50°C: індійську столицю накрила спека

Майже +50°C: індійську столицю накрила спека

У Нью-Делі школярів передчасно відправили на літні канікули через спеку, яка накрила Індію. Температура повітря в столиці сягнула позначки 47,4 °C, пише Reuters.

Національне метеобюро випустило попередження про "сильну спеку", яка спостерігатиметься упродовж всього тижня.

Так само достроково закрились освітні заклади у штатах Хар'яни, Мадх'я-Прадеша, Пенджаба і Раджастана. 

"Індія звикла до гарячих літніх температур, але роки наукових досліджень показали, що кліматична криза призводить до того, що хвилі тепла стають довшими, частішими й інтенсивнішими", - зазначає видання.

Так, для прикладу, у травні 2022 року у Делі стовпчики термометрів показували 49,2 °C.

В той час як одна частина Індії потерпаю від екстремальних температур, інша - страждає від потужних злив та сильного вітру.

Нагадаємо, раніше цього місяця небувала досі спека прийшла у Мексику. Температурні рекорди 10 травня були зафіксовані одразу в 10 містах країни, включно зі столичним Мехіко. Погодні умови поставили на межу всю енергетичну систему держави.

Як писав "Ми-Україна" раніше, науковцям вдалось довести, що червень-серпень 2023 року стали найспекотнішим літнім періодом за останні щонайменше 2000 років. Їх дослідження ґрунтується на порівнянні з метеоданими давніх часів та аналізі кілець дерев на дев'яти ділянках північної півкулі.

Головне