Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) повідомила, що існує 60% ймовірність зміни нинішніх погодних умов на явище Ла-Нінья в період з жовтня по лютий наступного року. Це відбувається після тривалого періоду протилежного явища - Ель-Ніньйо - яке призвело до 12 місяців рекордної спеки.
Як пише Sky News, галузеві експерти переконані, що це явище не зможе зупинити різке зростання глобальної та океанічної температури.
Генеральний секретар ВМО Селеста Сауло підкреслила, що навіть короткочасне похолодання Ла-Нінья не змінить довгострокову траєкторію підвищення глобальної температури, спричинену парниковими газами в атмосфері.
Професор Річард Аллан з Університету Редінга додав, що Ла-Нінья тимчасово сповільнить зростання глобального потепління поверхні океану, але концентрація парникових газів продовжить збільшуватися, що призведе до подальшого нагрівання глибших шарів океану.
Попри потенційний охолоджуючий ефект Ла-Ніньї, вчені очікують, що 2024 рік все одно буде щонайменше таким же спекотним, як рекордний 2023 рік, а можливо, й найспекотнішим за всю історію спостережень. Кліматична служба Європейського союзу Copernicus заявила, що "майже напевно" цей рік виявиться найспекотнішим за всю історію спостережень.
Ель-Ніньйо VS Ла-Нінья
Океанічно-атмосферні феномени Ель-Ніньйо та Ла-Нінья виникають внаслідок температурних коливань поверхневих вод у тропічній зоні Тихого океану. Ці явища являють собою протилежні фази єдиного циклу: Ель-Ніньйо характеризується аномальним потеплінням вод, тоді як Ла-Нінья пов'язана з їх незвичним охолодженням. Обидва феномени мають значний вплив на глобальні кліматичні процеси та погодні умови в різних частинах світу, викликаючи складні зміни в атмосферній циркуляції та опадах.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у Європі минулого року через аномальну спеку загинули 47 690 людей.