Китай кидає виклик низькій народжуваності в країні. Влада анонсувала запуск пілотних проєктів у понад 20 містах, які мають на меті сформувати культуру шлюбу та дітонародження "нової ери" та створити сприятливе середовище для дітонародження.
Як пише Reuters, китайський регулятор у галузі народонаселення та народжуваності заявив про старт програм, націлених на заохочення жінок до одруження та народження дітей.
"Суспільство має більше орієнтувати молодих людей у питаннях шлюбу та народження дітей", - наголосив демограф Хе Яфу.
У центрі уваги анонсованих проєктів перебувають питання обмеження високих "викупів за наречену", заохочення громадян КНР до шлюбу, народження дітей "у відповідному віці" та заохочення обох батьків до поділу обов'язків з виховання їхніх нащадків.
Видання зазначає, що і без цих проєктів, китайські провінції впроваджують власні стимули для родин, які б стимулювати їх заводити дітей. До їх переліку входять житлові субсидії, податкові пільги, пільгова освіта для третьої дитини тощо.
За підсумками минулого року загальна чисельність населення КНР скоротилася на 850 000 осіб – до 1,4 мільярда. Коефіцієнт народжуваності впав до мінімального значення – 6,77 народження на тисячу осіб у 2022 році. В ООН очікують скорочення населення Китаю до 1,3 млрд осіб до 2050 року, а до 2100 року – нижче 800 млн.
Як писав "Ми-Україна" раніше, за оцінкою ООН, Індія перебуває за крок до того, щоб стати найгустонаселенішою країною у світі та обійти багаторічного лідера – Китай. Чисельність населення Індії цього літа вийде на показник у 1,4286 млрд осіб, тоді як в КНР налічуватиметься 1,4257 млрд осіб.