Астрономи виявили на орбіті молодої зірки новонароджену планету, на формування якої пішло всього лише 3 мільйони років. Про це пише Reuters.
"Це відкриття підтверджує, що планети можуть формуватися значно швидше, ніж вважалося раніше. Для порівняння, формування Землі тривало від 10 до 20 мільйонів років", – пояснила провідна авторка дослідження з Університету Північної Кароліни Медісон Барбер.
Ця планета є однією з наймолодших планет за межами нашої Сонячної системи.
"Космічне немовля" назвали IRAS 04125+2902 b та TIDYE-1b. Ця планета обертається навколо молодої зірки, розташованої на відстані 520 світлових років від нашої. Її маса у 10-20 разів перевищує Земну, а діаметр більший в 11 разів. Планета здійснює повний оберт навколо своєї зірки кожні 8,8 днів на відстані, що становить лише п'яту частину відстані між Меркурієм і Сонцем.
"Ми насправді не знаємо, скільки часу потрібно для формування планет. Ми знаємо, що гігантські планети мають формуватися швидше, ніж розсіюється їхній диск, бо їм потрібно багато газу. Але чи це займає 1 мільйон років, п'ять чи 10?", - зауважив співавтор дослідження Ендрю Манн.
Відкриття було зроблено за допомогою космічного телескопа NASA TESS.
Вчені припускають, що планета сформувалася далеко від своєї зірки, а вже згодом мігрувала ближче до неї. Зірка, навколо якої обертається планета, менша і тьмяніша за наше Сонце. Її маса становить близько 70% Сонячної, а яскравість удвічі менша. У майбутньому вона стане помаранчевим карликом.
Як писав "Ми-Україна" раніше, астрономи вперше знайшли "потрійну чорну діру" у космосі.