Науковці виявили незвичну кореляцію: люди, у яких безіменний палець довший за вказівний, схильні до вищого споживання алкоголю. Це пов'язано з впливом гормонів під час внутрішньоутробного розвитку.
Відповідного висновку дійшли вчені і з Університету Суонсі , їхнє дослідження опубліковане в Американському журналі біології людини.
В дослідження взяли участь 258 студентів. Спостереження показали, що ті з них, у кого безіменний палець "вищий" за вказівний - мають вищий рівень споживання алкоголю.
Професора Джон Меннінг з дослідницької групи Університету Суонсі пояснив, що така особливість пов'язана з впливом статевих гормонів під час внутрішньоутробного розвитку. Співвідношення довжини пальців формується ще до народження:
- більший вплив естрогену призводить до довшого вказівного пальця,
- а тестостерону - до довшого безіменного.
При цьому дослідники відзначають, що у пацієнтів з алкогольною залежністю безіменні пальці зазвичай помітно довші за вказівні. Це свідчить про високий рівень пренатального впливу тестостерону. Ця тенденція більш виражена у чоловіків, ніж у жінок.
Вчені підкреслюють, що виявлена кореляція не встановлює причинно-наслідкового зв'язку. Тобто певне співвідношення довжини пальців не визначає долю людини, але може допомогти краще зрозуміти фактори, що впливають на схильність до вживання алкоголю.
Як писав "Ми-Україна" раніше, науковці з Південно-Західного медичного центру Техаського університету виявили, що учні з вищим IQ частіше стають активними споживачами алкоголю у дорослому віці.