З симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ можна отримати лікарняний дистанційно, тобто просто зателефонувавши чи написавши лікарю. Алгоритм дій дуже простий.
Як отримати медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до пʼяти календарних днів, розповість "Ми-Україна" з посиланням на МОЗ.
Як отримати лікарняний дистанційно – інструкція МОЗ
- Якщо у вас є симптоми COVID-19, грипу або гострої респіраторної інфекції, зв'яжіться з лікарем телефоном або через інтернет.
- Лікар сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність – електронний документ в електронній системі охорони здоровʼя.
- Ви отримаєте SMS із номером медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН).
- Цей документ автоматично потрапить до Електронного реєстру листків непрацездатності, який веде Пенсійний фонд. На основі цих даних буде створено електронний лікарняний листок, за яким нараховуються виплати.
- Потім вам прийде SMS від Пенсійного фонду з номером лікарняного.
- Повідомте свого роботодавця про те, що захворіли, передавши йому номер лікарняного. Він побачить ваш лікарняний в кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду. Через тиждень після закриття лікарняного роботодавець зможе оплатити його.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий штам COVID XEC спричинив різкий сплеск госпіталізацій в Британії
Якщо вам потрібно продовжити МВТН більше ніж на п'ять днів, потрібно прийти на особистий прийом до лікаря.
Перший електронний рецепт також можна отримати без візиту до лікаря.
Як отримати електронний рецепт без візиту до лікаря
- Зателефонуйте своєму лікарю або скористайтеся можливостями телемедичних сервісів, якщо у вас виникли симптоми, що потребують призначення ліків.
- Повідомте лікарю про своє самопочуття, симптоми, наявні захворювання, скарги та іншу важливу інформацію для точного призначення ліків.
- Якщо лікар ухвалює рішення про виписування рецепта, він створює електронний рецепт в системі ЕСОЗ.
Раніше "Ми-Україна" повідомляв, що в Україні запустили програму ментального здоров’я "Ти як?". Її метою є створення системи психосоціальної підтримки та супроводження для громадян, які потребують фахової допомоги.