Група косаток потопила яхту у Гібралтарській протоці

Група косаток потопила яхту у Гібралтарській протоці

Невстановлене число косаток напало на вітрильну яхту у  марокканських водах у Гібралтарській протоці. На судні на ту мить перебувало двоє людей, пише CNN. 

Іспанські рятувальники розповіли, що ссавці звернули увагу на яхту після того, як "вона їх протаранила". 

Пасажири плавзасобу поділились, що вранці 12 травня вони відчули удари по корпусу судна, після чого воно почало набирати воду. Люди звернулись за допомогою до рятувальних служб. Їх рятівником став нафтовий танкер, який знаходився неподалік. Корабель взяв яхту на буксир та відтягнув Гібралтару. 

Вже коли пасажири були у безпеці яхта затонула.

Фахівці наголошують, що випадки нападу на човни косатками в районі Гібралтарської протоки, атлантичного узбережжя Португалії та північно-західної Іспанії є непоодинокими. З травня 2020 року вони нарахували понад 700 таких "взаємодій".

Науковці не мають точного пояснення, чому ці тварини вчиняют напади на судна, але допускають, що це може бути "грайливим проявом цікавості", "соціальною чудасією" або навмисними атаками на конкурентів за місцевого блакитного тунця. 

Зазвичай дорослі косатки об'єднуються у групи чисельність до 15 осіб. Дорослі особи сягають 8 м у довжину та важать до 6 тонн.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у березні у Сполучених Штатах виявили загиблого рідкісного північного кита, життя якого обірвалось, скоріше за все, внаслідок зіткнення з кораблем. Тушу ссавця 30 числа було виявлено біля узбережжя Вірджинії.

Головне