Годинна прогулянка щодня може збільшити тривалість життя на шість годин - дослідження

Годинна прогулянка щодня може збільшити тривалість життя на шість годин - дослідження

Нові наукові дані надають вагомий аргумент на користь активного способу життя, адже кожна додаткова година, проведена на свіжому повітрі в русі, може подарувати шість годин життя.

Про це пише Science Alert.

Це відкриття особливо актуальне для тих, хто належить до найменш активної чверті населення США.

Для тих, хто вже веде активний спосіб життя, ефект буде менш помітним, оскільки вони вже користуються більшістю переваг фізичної активності. Однак дослідження чітко демонструє та кількісно оцінює ключові переваги регулярних фізичних навантажень.

Науковці стверджують, що якби всі американці віком від 40 років досягли рівня активності верхньої чверті населення, середня тривалість їхнього життя могла б зрости на 5,3 роки.

Найбільшу користь від додаткової години ходьби отримують найменш активні люди - це може додати приблизно 6,3 години до очікуваної тривалості їхнього життя.

Дослідження базується на аналізі даних про активність, зібраних в рамках Національного дослідження здоров'я та харчування у США, яке щороку охоплює 5000 добровольців. З цього дослідження були виключені дані 824 учасників через недостатню тривалість носіння трекерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Година прогулянки може продовжити життя на кілька років

Для оцінки впливу змін рівня активності на ризик смертності вчені поєднали результати NHANES з моделлю таблиці тривалості життя та попередніми дослідженнями про вплив фізичних вправ на довголіття.

Професор громадського здоров'я Леннерт Веерман каже, що досягнення рівня активності верхньої чверті населення - це реальна мета, яка еквівалентна приблизно трьом годинам ходьби на день.

Хоча ідея про позитивний вплив фізичних вправ на тривалість життя не нова, кількісна оцінка цього впливу може стати потужним мотиватором для багатьох людей.

Нова мета - додаткова година прогулянок щодня - може здаватися складною, але важливо пам'ятати, що будь-яка фізична активність позитивно впливає на здоров'я та самопочуття.

Веерман підкреслює, що фізична активність є надзвичайно ефективним засобом зниження ризику смерті більш ніж удвічі.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у США офіційно схвалили препарат для лікування апное сну.

Головне