Глобальне потепління сягнуло 1,58°C за останні 12 місяців: що це значить

Глобальне потепління сягнуло 1,58°C за останні 12 місяців: що це значить

Середня світова температура за 12-місячний період до кінця квітня була на 1,58°C вище доіндустріального рівня. Середньомісячна глобальна температура перевищувала встановлений Паризькою угодою поріг у 1,5°C у 21 з останніх 22 місяців. Про це свідчать свіжі дані європейської Служби зміни клімату "Коперник" (C3S), пише FT.

Цьогорічний квітень став другим найспекотнішим квітнем за всю історію спостережень із середньою температурою 14,96°C, що на 1,51°C перевищує середній показник за 1850-1900 роки. Цей показник лише на 0,07°C нижчий за рекордний квітень 2024 року.

Як відомо, згідно з Паризькою угодою, яку у 2015 році підписали майже 200 країнами, було погоджено обмежити зростання глобальної температури значно нижче 2°C, а в ідеалі - на рівні 1,5°C вище доіндустріального рівня.

Професор кліматології Університету Редінга Річард Аллан заявив, що рекордна спека уподовж дох останніх років означає, що "тепер здається неминучим, що Земля вийде за межі" нижнього цільового показника Паризької угоди.

"Це означає більш часті екстремально спекотні, вологі та сухі погодні явища", - наголосив він. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Льодовики у світі тануть з небувалою швидкістю, за 2024 рік втратили 450 гігатонн маси - ООН

Керівник ООН з питань зміни клімату Саймон Стіл попередив 7 травня , що світ "рухається до підвищення температури на 3 градуси за Цельсієм" порівняно з доіндустріальною епохою - рівню, за якого, на думку вчених, можливі руйнівні наслідки для довкілля та людства.

За даними C3S, минулого місяця більш вологі, ніж зазвичай, умови зачепили Альпи, Середній Захід США, великі ділянки північної Австралії а також центральні частини Південної Америки, що призвело до повеней, зсувів, лавин та пов'язаних із ними руйнувань.

Як писав "Ми-Україна" раніше, науковці сподівались, що виникнення Ла-Нінья в Тихому океані на початку цього року допоможе охолодити планету. Але Національне управління океанічних і атмосферних досліджень повідомило у квітні, що Ла-Нінья закінчилася всього через кілька місяців, і тепер тропічна частина Тихого океану перебуває в нейтральних умовах.

Головне

9 травня у Львові відбудеться захід на рівні голів МЗС, де буде виражена політична підтримка створення спецтрибуналу, який судитиме близько 20 найвищих посадовців трьох країн-агресорок