Понад 7,5 млн дітей постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну. Таку цифру в інтерв'ю телеканалу "Ми-Україна" озвучила радник-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼя Герасимчук.
"Коли мене сьогодні запитують, скільки дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення, я кажу, що це понад 7,5 млн дітей, які мешкали в Україні до повномасштабного вторгнення. Чому? Тому що кожна українська дитина, яка знаходилась в Україні на той момент, вона отримала ту чи іншу травму. Чи це травма, яка, на жаль, призвела до смерті, чи це травма, яка пошкодила здоров'я дитини, чи це навіть психологічна травма", - заявила Герасимчук.
При цьому вона пояснила, що травмувати дітей під час війни може будь-що.
"В тому чи іншому випадку, коли дитина змушена очікувати батьків, які воюють, захищають країну на фронті, коли дитина змушена чекати батьків з полону, коли дитина змушена ховатися, як я вже казала в укриттях, чути сигнали повітряної тривоги. Не мати змогу просто гратися з друзями, в парку, на майданчику і жити звичайним життям. Я вже не кажу про тих дітей, які змушені полишати свої домівки, переїздити чи то по території України, чи то навіть за кордони нашої країни. Кожна з цих дітей отримує психологічну травму, важку, і це змінює свідомість", - зазначила радник-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.
Герасимчук нагадала, що всі ці діти є майбутнім нашої країни, тому вони потребують психологічної допомоги.
"Ми говоримо, що це наше майбутнє покоління, і тому роботи дуже багато в цьому напрямку. Це психологічна підтримка, яка має бути надана взагалі кожному, чи от дорослий, чи то дитина. І обсяг роботи величезний", - наголосила радник-уповноважена президента з прав дитини.
Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, радник-уповноважена президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼя Герасимчук заявила, що Україна на сьогодні має дані про майже 14 тисяч викрадених окупантами дітей, але їх можуть бути сотні тисяч.