Герасимчук: Україні відомо про 13 випадків зґвалтування дітей росіянами, найменшій дитині чотири роки

Герасимчук: Україні відомо про 13 випадків зґвалтування дітей росіянами, найменшій дитині чотири роки

Україні відомо про 13 випадків зґвалтування українських дітей російськими військовими. Найменшій дитині, що зазнала сексуального насилля, всього чотири роки.

Про це повідомила радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".

"Інформація, яка уже в нас є підтверджена - щонайменше 13 випадків згвалтування українських дітей російськими військовими на окупованих територіях. Це 12 дівчаток і один хлопчик. Найменшій дівчинці - 4 роки. Ця інформація є", - зазначила Герасимчук.

Також вона додала, що серед тих дітей, яких Україні вже вдалося повернутися додому з рф, випадків сексуального насилля не було.

"З тих, кого нам вдалося повернути, це 327 і плюс одна дитина сьогодні вже перетнула кордон. Вона вже знаходиться в Україні, але в статистиці її ще немає. Тож 328 дітей. В цих випадках сексуального насилля не було", - заявила радниця-уповноважена президента України з прав дитини.

Як повідомляли “Ми-Україна”, раніше радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук розповіла, що росія незаконно вивезла близько 20 тисяч українських дітей. Росіяни мала плани щодо дітей в Україні ще до початку повномасштабної війни.

Головне