Герасимчук: Окупанти могли викрасти з України 200-300 тисяч дітей

Герасимчук: Окупанти могли викрасти з України 200-300 тисяч дітей

Російські загарбники могли вивезти з України 200-300 тисяч дітей. Про це заявила уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації в програмі "Невідворотне покарання" на телеканалі "Ми-Україна" Дар’я Герасимчук.

За її словами, Україна не може назвати чітку цифру дітей, яких викрала росія. Адже досі значна частина території України знаходиться під окупацією і українська влада не має доступу до інформації про неповнолітніх українців. 

"На сьогодні ми володіємо точною інформацією стосовно трошки більше ніж 19,5 тисяч дітей. Про цих дітей ми маємо детальну інформацію та персональні дані. Росіяни заявляють цифру в 744 тисячі українських дітей, яких вони нібито "евакуювали". Звичайно, ми не довіряємо цій цифрі", - розповіла вона.

Нагадаємо, що в одному з населених пунктів на Київщині діти навчаються у спеціальних модулях. А все тому, що російські окупанти ще минулого року зруйнували їхню школу.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, в місті Бахмут зараз перебуває менш як 5 тисяч осіб цивільного населення, з них близько 140 – діти. Для порівняння, тиждень тому мирних жителів в місті було до 6 тисяч.

Головне