Франція анонсувала заборону на використання мобільних телефонів у школах для дітей віком до 15 років 

Франція анонсувала заборону на використання мобільних телефонів у школах для дітей віком до 15 років 

Франція анонсувала експеримент із заборони мобільних телефонів в навчальних закладах для учнів до 15 років. Проєкт "Цифрова пауза", який планується запустити у майже 200 середніх школах, може бути поширений на всю країну вже з січня наступного року, якщо виявиться успішним.

Як пише The Guardian, на відміну від закону 2018 року, який лише забороняв використання телефонів у приміщеннях шкіл, новий експеримент вимагатиме від учнів здавати свої пристрої при прибутті до школи. В.о. міністра освіти Ніколь Беллубе пояснила, що метою ініціативи є надання молодому поколінню "цифрової паузи".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навчальний рік 2024-2025 у школах: що треба знати про строки, умови, особливості

Проєкт базується на висновках комісії, створеної президентом Еммануелем Макроном, яка виявила негативний вплив надмірного використання цифрових пристроїв на здоров'я та розвиток дітей. У 140-сторінковому звіті комісії підкреслюється негативний вплив на сон, фізичну активність, вагу та зір дітей.

Комісія рекомендує поетапний контроль використання мобільних телефонів:

  • повна заборона до 11 років,
  • телефони без доступу до інтернету з 11 до 13 років,
  • телефони з інтернетом, але без доступу до соціальних мереж до 15 років.

Особливо наголошується на необхідності обмеження доступу до цифрових пристроїв для дітей до трьох років.

Ця ініціатива Франції є частиною загальноєвропейського тренду. Німеччина, Нідерланди, Італія та інші країни вже впровадили або експериментують з різними формами обмежень на використання мобільних телефонів у школах. Велика Британія також випустила рекомендації щодо заборони використання телефонів протягом навчального дня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підготуватися до навчального року: що купити для школи і скільки це коштуватиме у 2024 році

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Харкові навчальний рік 2024/25 буде відбуватися у комбінованій формі, адже через постійні обстріли російських окупантів проводити офлайн уроки в школах буде небезпечно.

Головне