Лише чверть представників покоління Y - народжених з початку 1980-х до середини 1990-х років - в Англії, які бажають мати дітей, активно намагаються це зробити. Про це свідчать результати дослідження Центру лонгітюдних досліджень Університетського коледжу Лондона, пише The Independent.
Дослідження, в якому взяли участь 7200 осіб віком близько 32 років, показало, що фінансові проблеми є однією з головних причин відкладання батьківства.
"Багато хто вважає фінансові обмеження серйозною проблемою і основною причиною відкладання батьківства", - зауважила провідний автор дослідження доктор Аліна Пеліх.
Вона підкреслила, що зростання вартості життя, витрат на житло та догляд за дітьми значно впливають на рішення молоді щодо створення сім'ї. Цікаво, що жінки частіше, ніж чоловіки, називали фінансові проблеми причиною відкладання батьківства (30% проти 15%).
Серед інших причини - неготовність (46%), відсутність підходящого партнера (24%), робота або навчання (22%). Водночас жінки частіше, ніж чоловіки, вказували на власну роботу або навчання як на перешкоду, тоді як чоловіки частіше згадували роботу партнера як причину відкладання батьківства.
Лише 3% респондентів вказали на екологічні проблеми як причину відкладання батьківства.
Фахівці застерігають, що ці тенденції можуть призвести до значних демографічних змін у майбутньому.
"Ми можемо очікувати побачити менший середній розмір сім'ї та вищу частку людей без дітей у цій когорті порівняно зі старшими поколіннями", - йдеться у звіті.
Як писав "Ми-Україна" раніше, науковці встановили, що міленіали та покоління X мають підвищений ризик захворіти на рак.