Дорослі з РДУГ живуть менше: жінки помирають на 8,6 років раніше, чоловіки - на 6,8

Дорослі з РДУГ живуть менше: жінки помирають на 8,6 років раніше, чоловіки - на 6,8

Науковці встановили взаємозв'язок тривалості життя та наявності у дорослих людей розладу дефіциту уваги та гіперактивності (РДУГ). Дослідження показало, що чоловіки помирають на 6,8 років раніше, а жінки – на 8,6 років порівняно із загальним показником. Про це пише Bloomberg із посиланням на наукову роботу, опубліковану в British Journal of Psychiatry. 

Дослідники в ході роботи проаналізувати дані електронних медичних карт понад 300 000 британців показав. Результати виявились "вкрай тривожними".

Вчені пов'язують підвищений ризик передчасної смерті з низкою факторів, серед яких:

  • схильність до шкідливих звичок,
  • ризикована поведінка,
  • недостатня підтримка з боку системи охорони здоров'я.

"Дорослі з РДУГ більш схильні до нездорових звичок, таких як переїдання або куріння, а також до ризикованої поведінки", – пояснив професор нейророзвиткової психіатрії в Королівському коледжі Лондона Філіп Ешерсон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-5 звичок, які позитивно вплинуть на ваше здоров'я

Дослідники відзначають, що люди з РДУГ частіше мають проблеми в школі та на роботі, страждають від фізичних та психічних розладів, стикаються з системою кримінального правосуддя та опиняються без житла. 

За приблизними оцінками, практично 3% дорослих у світі страждають на РДУГ. У Великій Британії, як запевняють науковці, більшість випадків залишається недіагностованою. Подібна картина передчасної смертності фіксується і в інших розвинених країнах, включно зі США та Данією.

"Ці результати підкреслюють необхідність значно більших інвестицій у служби охорони психічного здоров'я, щоб люди могли отримати необхідну їм допомогу", – зауважив професор психіатрії Королівського коледжу Лондона Олівер Хоус.

Як писав "Ми-Україна" раніше, вчені виявили, що люди, які перехворіли на COVID-19, у 7,5 разів частіше страждають на синдром хронічної втоми.

Головне