До +50°С: небувала спека у Мексиці призвела до відключень електроенергії

До +50°С: небувала спека у Мексиці призвела до відключень електроенергії

Мексику накрила небачена досі спека, температурні рекорди 10 травня були зафіксовані одразу в 10 містах країна, включно зі столичним Мехіко. Погодні умови поставили на межу всю енергетичну систему держави, пише Reuters.

Відключення світла спостерігались по всій Мексиці. 

Так, до прикладу у Мехіко, якому притаманний досить помірний клімат, стовпчики термометра сягнули позначки 34,3°C. Це значення стало на десяту частину вищою за рекорд, встановлений у квітні.

Місто Пуебла, яке знаходиться неподалік столиці, побило свій власний рекорд у 34,3°C, встановлений у 1947 роц. Температура повітря піднялась до 35,2°C.

У Сьюдад-Вікторія 10 травня термометр показав 47,4 ° C.

"Сильна спека призвела до відключень електроенергії на кілька годин у деяких районах Мексики цього тижня, переважно на півночі, а також призупинення занять у центральному штаті Сан-Луїс-Потосі, де температура цього тижня досягла 50°С", - пише видання.

Мексиканський МОЗ повідомив про сім смертельних випадків, пов'язаних зі спекою під час поточного сезону спеки - від 17 березня по 4 травня. У відомстві прогнозують, що це число зросте. 

Хвиля спека, яка спостерігається в Мексиці нині, виникла на тлі сильної великої посухи в країні, яка призвела до загострення водної кризи.  З огляду на це, питання води буде ключовим на президентських виборах, запланованих на червень. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, квітень цього року побив 13 температурних рекордів в українській столиці.
 
 

Головне