До 2050 року на короткозорість страждатимуть 740 мільйонів дітей та підлітків, - дослідження

До 2050 року на короткозорість страждатимуть 740 мільйонів дітей та підлітків, - дослідження

Понад третина дітей та підлітків у світі на сьогодні страждають на короткозорість. Науковці прогнозують, що до 2050 року кількість випадків міопії серед молоді може перевищити 740 мільйонів, йдеться у найбільшому наразі глобальному дослідженню, опублікованому у British Journal of Ophthalmology. 

Як пише The Guardian, дослідження, проведене під керівництвом Університету Сунь Ятсена в Гуанчжоу (Китай), включає дані понад 5 мільйонів дітей та підлітків з 50 країн. Результати показують різке зростання поширеності міопії: з 24% у 1990-2000 роках до 36% у 2020-2023 роках.

Особливо вразливими групами виявилися дівчата та молоді жінки, а також діти та підлітки, що проживають у міських районах. Дослідники припускають, що гендерні відмінності можуть бути пов'язані з більш раннім статевим дозріванням дівчат та їхньою схильністю проводити менше часу на відкритому повітрі.

Експерти вказують на можливий зв'язок між пандемією COVID-19 та прискореним погіршенням зору серед молоді після 2020 року. Вони також відзначають, що тривале використання комп'ютерів та смарт-пристроїв може підвищувати ризик розвитку міопії.

Для запобігання подальшому поширенню короткозорості дослідники рекомендують збільшити фізичну активність дітей та підлітків і зменшити час, проведений перед екранами. Вони також наголошують на важливості проведення більшого часу на свіжому повітрі.

Як писав "Ми-Україна" раніше, науковці зробили важливе відкриття у сфері профілактики деменції. Вчені з Університету Квінс у Белфасті виявили, що збільшення споживання продуктів, багатих на флавоноїди, серед яких червоне вино ягоди та чай, може знизити ризик розвитку цього захворювання на 28%. 

Головне