Безневинні на перший погляд порізи від паперу спричиняють непропорційно сильний біль. Науковці пояснили, чому маленька подряпина від аркуша може бути настільки болісною.
Як пише IFL Science, все починається з місця ушкодження. Найчастіше папір ріже пальці, губи чи язик - найчутливіші частини нашого тіла.
"Наш мозок має спеціальні зони для обробки сигналів від цих ділянок у високій роздільній здатності", - пояснив професор Техаського університету Габріель Ніл.
Не менш важливим фактором є і сам засіб завдання шкоди, тобто папір. Його край під мікроскопом нагадує не гострий ніж, а пилку. Тому папір не ріже чисто, а рве тканини. Рана виходить "ідеальної глибини" - нерви оголюються, але не руйнуються повністю.
"Глибина рани ідеальна для оголення та збудження нервових волокон шкіри, не пошкоджуючи їх так, як глибша, більш руйнівна травма може серйозно пошкодити нервові волокна, порушивши їхню здатність передавати біль. При порізі папером нервові волокна "спалахують", і вони повністю працездатні", - додав науковець.
На додачу до цього, постійно використовуємо травмовані ділянки. Пальці, губи та язик складно знерухомити, таким часом рана повторно травмується протягом дня і малесенький поріз перетворюється на тривале джерело дискомфорту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому ми прокидаємося о 3-й ночі: науковці дали пояснення та поради
Як писав "Ми-Україна" раніше, сонливість вдень може вказувати на ризик виникнення у людини деменції.