Чоловіки закохуються швидше, ніж жінки: дослідження спростовує поширений міф

Чоловіки закохуються швидше, ніж жінки: дослідження спростовує поширений міф

Романтичне кохання, попри поширене уявлення, чоловіки зазвичай починають відчувати раніше, ніж жінки, пише Science Alert.

Дослідження проведене вченими з Австралії та Нової Зеландії охопило понад 800 молодих людей віком від 18 до 25 років з 33 країн (сеед них Європа, Північна Америка та Південна Африка).

Біологічний антрополог Адам Боде з Австралійського національного університету пояснив, що головна мета роботи з’ясувати, як стать впливає на виникнення, розвиток і прояв романтичного кохання. Опитування включало питання про тривалість закоханості, кількість випадків, коли респонденти закохувалися, рівень одержимості партнером та глибину почуттів.

У середньому чоловіки зізнавалися в почуттях приблизно на місяць раніше за жінок. Дослідники припускають, що це може бути пов’язано з еволюційними ролями: саме чоловіки традиційно виявляють ініціативу в романтичному зближенні. Також встановлено, що чоловіки трохи частіше закохуються, однак проявляють меншу емоційну відданість, порівняно з жінками. Натомість жінки більше часу приділяють думкам про партнера і мають глибші романтичні очікування.

"Це перше дослідження, яке вивчає відмінності між жінками та чоловіками у переживанні романтичного кохання, використовуючи відносно велику міжкультурну вибірку. Це перший переконливий доказ того, що жінки та чоловіки відрізняються в деяких аспектах романтичного кохання", - розповів Боде.

Близько третини чоловіків повідомили, що почали закохуватися ще до офіційного початку стосунків - це майже вдвічі частіше, ніж серед жінок. Команда також враховувала вплив додаткових чинників: вік і гендерний баланс у країні проживання. Навіть після статистичного коригування основні відмінності зберігалися, хоча різниця у відданості зникла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яким знакам зодіаку зірки пророкують зміни в особистому житті – гороскоп кохання на травень 2025

Окремо виявлено цікаву закономірність: мешканці країн з високим рівнем гендерної рівності закохуються рідше, менш схильні до емоційної прив’язаності та рідше виявляють одержимість партнером. Це свідчить про вплив соціокультурного контексту на почуття, поряд з еволюційними факторами.

"Романтичне кохання недостатньо досліджене, враховуючи його важливість у формуванні сім'ї та романтичних стосунків, його вплив на культуру та його запропоновану універсальність. Ми хочемо допомогти людям зрозуміти його", - сказав Боде.

Як писав "Ми-Україна" раніше, психотерапевт дала поради, що робити, якщо відчуваєте незадоволеність життям.

Головне