Уряд Великої Британії заборонить продаж одноразових вейпів з 1 червня 2025 року. Причина - стрімке зростання вживання електронних сигарет серед підлітків та негативний вплив цих пристроїв на екологію, пише Reuters.
Відповідне рішення стосується лише Англії, але влада очікує, що Шотландія, Уельс та Північна Ірландія також приєднаються до цієї ініціативи.
Головною передумовою запровадження заборони послужив різкий стрибок кількості неповнолітніх споживачів вейпів. За останні три роки число дітей, які ними користуються, зросло втричі. При цьому 9% користувачів – це особи віком від 11 до 15 років.
"Викликає глибоке занепокоєння той факт, що минулого року чверть дітей віком від 11 до 15 років вживали вейпи. Ми знаємо, що одноразові пристрої є вибором більшості дітей, які сьогодні курять електронні сигарети. Заборона на них не дозволить їм потрапити до рук уразливої молоді", - заявив голова британського МОЗ Ендрю Гвінн.
Дослідження організації Action on Smoking and Health показало, що за останній рік кількість дітей, які спробували вейпінг, зросла на 50%. Серед підлітків 11-17 років частка тих, хто експериментував з вейпами, збільшилася з 7,7% у 2022 році до 11,6% у 2023 році.
"Одноразки" також шкодять довкіллю. Організація Material Focus підрахувала, що щотижня британці купують понад 7 млн таких вейпів – це удвічі більший обсяг, ніж у 2022 році. Кожного тижня у смітник потрапляє 5 млн цих пристроїв, що еквівалентно восьми викинутим вейпам щосекунди.
"Одноразові вейпи витрачають дорогоцінні ресурси та псують наші міста, парки та селища. Саме тому ми їх заборонимо, вживаючи заходів щодо припинення нашої культури одноразового використання", - наголосила міністерка охорони довкілля Великої Британії Мері Крейг.
На сьогодні вартість одноразового вейпу в країні від 3 до 10 фунтів (160-535 грн), а загальний обсяг ринку електронних сигарет оцінюється у 2,8 млрд фунтів. У постачальникам є часу до 1 червня 2025 року, щоб позбутися всіх запасів "одноразок".
Як писав "Ми-Україна" раніше, нове дослідження показало, що надмірне вживання алкоголю може призвести до порушення серцевого ритму та викликати аритмії.