Астрономи виявили нову екзопланету, що обертається навколо зорі Барнарда - найближчої до нас окремої зірки, розташованої "всього" в шести світлових роках від Землі.
Як пише Interesting Engineering, wе відкриття було зроблено за допомогою потужного Дуже Великого Телескопа (Very Large Telescope, VLT) в Чилі, який спостерігав за зорею Барнарда протягом останніх п'яти років.
Нововиявлена екзопланета, яка вже отримала назву Barnard b, є планетою з малою масою та температурою поверхні близько 125°C. Цікаво, що рік на ній триває всього трохи більше трьох діб на Землі. Barnard b обертається навколо своєї зірки на відстані у двадцять разів ближчій, ніж Меркурій обертається навколо Сонця.
"Barnard b - одна з найменш масивних відомих екзопланет і одна з небагатьох відомих з масою меншою за масу Землі. Але планета знаходиться занадто близько до своєї зірки, ближче, ніж придатна для життя зона", - розповів провідний автор дослідження Гонсалес Ернандес з Інституту астрофізики Канарських островів в Іспанії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Телескоп Webb знайшов крижану "суперземлю", яка може бути домом для інопланетного життя
Зірка Барнарда - червоний карлик, найпоширеніший тип зір у галактиці Чумацький Шлях. Астрономи часто зосереджуються на холодних зорях, таких як червоні карлики, при пошуку екзопланет, оскільки ці зорі мають придатні для життя зони ближче до себе. Ця близькість забезпечує коротші орбітальні періоди, що полегшує спостереження потенційних планет.
Як писав "Ми-Україна" раніше, китайські вчені проаналізували зразки місячного ґрунту, доставлені зондом Chang’e-5, і вперше в історії виявили воду у фізичних зразках, зібраних з поверхні Місяця.