Астрономи передбачили появу у Землі нового супутника на додачу до Місяця

Астрономи передбачили появу у Землі нового супутника на додачу до Місяця

Наша планета вже наступного тижня отримає новий "міні-Місяць". Нещодавно виявлений астероїд - 2024 PT5 - буде тимчасово захоплений гравітацією нашої планети і обертатиметься навколо неї з 29 вересня по 25 листопада цього року, пише CNN.

Попередньо, діаметр цього астероїда ймовірно складає близько 11 метрів. Однак для підтвердження його розміру потрібні додаткові спостереження, зауважили у Мадридському університеті Комплутенсе.

2024 PT5 буде обертатися на відстані близько 4,2 мільйона кілометрів від Землі, що приблизно в 10 разів перевищує відстань між Землею та Місяцем. Важливо зазначити, що він не становить загрози зіткнення з нашою планетою ні зараз, ні протягом наступних кількох десятиліть.

Науковці пояснюють. що існує два типи "міні-Місяців": довгострокові, які можуть обертатися навколо Землі роками, і короткострокові, як 2024 PT5, які залишаються на орбіті лише кілька днів, тижнів або місяців. Короткострокові міні-місяці можуть з'являтися кілька разів на десятиліття, тоді як довгострокові - лише раз на 10-20 років.

Астероїд 2024 PT5 прибув із поясу астероїдів Арджуна, орбіти яких навколо Сонця схожі з орбітою Землі.

Почесний спеціаліст з тіл Сонячної системи в Інституті астрономії Гавайського університету Роберт Джедік зазначає, що 2024 PT5 може бути найбільшим захопленим об'єктом, виявленим на сьогоднішній день.

Після завершення свого 56,6-денного перебування на орбіті Землі, астероїд 2024 PT5 повернеться на свою звичайну орбіту навколо Сонця. Однак астрономи прогнозують, що він знову наблизиться до Землі 9 січня 2025 року, пролетівши на відстані 1,7 мільйона кілометрів. Очікується, що астероїд знову стане міні-місяцем Землі на кілька днів у листопаді 2055 року та ще раз на кілька тижнів на початку 2084 року.

Як писав "Ми-Україна" раніше, користувач Google Maps Жоель Лапуант натрапив на ймовірний метеоритний кратер в Квебеку (Канада) діаметром близько 15 км.

 

Головне