Температура на Північному полюсі перевищила норму більш ніж на 20°C, досягнувши рівня, за якого лід починає танути. Вже в суботу(1 лютого) температура біля Шпіцбергену була на 18°C вищою за середню 1991–2020 років, а 2 лютого температурна аномалія перевищила 20°C.
Про це повідомило The Guardian.
За словами вченого Міка Рантанена, це було одне з найекстремальніших зимових потеплінь в Арктиці. Глобальне потепління підняло середню температуру планети на 1,3°C, але полярні регіони нагріваються значно швидше через танення криги, яка відбиває сонячне світло.
Жульєн Ніколя з Copernicus пояснив, що тепле повітря до Північного полюса принесла глибока зона низького тиску над Ісландією. Додатковий вплив спричинили нагріті води північно-східної Атлантики. Вчені нагадали, що подібна ситуація спостерігалася в лютому 2018 року.
Дані показали, що в неділю біля Північного полюса температура сягала -1°C навіть на 87-й паралелі, що підтвердили й вимірювання арктичного снігового буя.
Арктика нагрівається майже вчетверо швидше за середню температуру планети з 1979 року. Потепління вище нуля особливо небезпечне, оскільки прискорює танення льоду, що є незворотним процесом. Кліматолог Дірк Ноц попередив, що навіть при значному скороченні викидів парникових газів Арктичний океан може втратити літній льодовий покрив вже у найближчі 20 років. Це буде перше зникнення ландшафту, спричинене людською діяльністю, що вкотре підтверджує її вплив на планету.
Як писав "Ми-Україна" раніше, метеорологи пояснили, що яскраве червоне небо взимку - це результат поєднання чистого повітря, низької температури та особливостей розсіювання сонячного світла в атмосфері.