Вчені прогнозують, що середня температура на кінець року становитиме 1,60°C, перевищуючи рекорд 2023 року, який складав 1,48°C.
Про це повідомляє The Guardian з посиланням на Службу зміни клімату “Copernicus”.
Середня глобальна температура поверхні Землі за місяць була на 1,62°C вище рівня до масового спалювання викопного палива.
"Ми тепер можемо з віртуальною впевненістю підтвердити, що 2024 рік буде найтеплішим в історії спостережень і першим календарним роком, коли температура перевищить 1,5°C. Це не означає, що Паризька угода була порушена, але це свідчить про те, що амбітні кліматичні дії необхідні як ніколи", - зазначила заступниця директора C3S Семанта Берджесс.
Паризька кліматична угода зобов'язує 196 країн-учасниць не допустити перевищення глобального потепління вище 1,5°C, щоб мінімізувати вплив кліматичних катастроф.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молодь до 35 років стане головною групою ризику через смертельну спеку - дослідження
Однак утримання цього рівня потепління навіть у довгостроковій перспективі стає все менш ймовірним. Очікується, що у 2024 році викиди CO₂ продовжуватимуть зростати.
Щоб запобігти перевищенню рівня у 1,5°C, необхідно скоротити викиди від викопного палива на 45% до 2030 року.
Вже сьогодні наслідки кліматичної кризи стають очевидними: екстремальні теплові хвилі небувалої інтенсивності, частоти вражають світ, супроводжуючись потужнішими штормами та ще більш руйнівними повенями.
У 2024 році у Північній та Південній Америці вирували масштабні лісові пожежі, спричинені сильними посухами, повідомила минулого тижня програма “Copernicus”. Вогонь охопив захід США, Канаду, Амазонський ліс, а також значні площі водно-болотних територій Пантаналу.
"Масштаби деяких пожеж у 2024 році були історичними, особливо в Болівії, Пантаналі та частинах Амазонки. Канадські лісові пожежі знову були екстремальними, хоча й не досягли рекордного рівня 2023 року", — заявив старший науковий співробітник CAMS Марк Паррінгтон.
Економічні збитки від екстремальних погодних явищ продовжують зростати, згідно з даними дослідницького інституту страхової компанії Swiss Re. У 2024 році оціночні економічні втрати збільшилися на 6%, досягнувши 320 мільярдів доларів, що на 25% перевищує середній рівень за останнє десятиріччя.
Як інформував “Ми-Україна”, 13 листопада у “Copernicus” повідомили, що середня глобальна температура 2024 року може вперше досягти позначки 1,5°C.