Суд продовжив домашній арешт митрополита Павла: священнослужитель заявив, що “це політичне”

Соломʼянський районний суд Києва до 1 липня продовжив домашній арешт екс-намісника Києво-Печерської лаври, митрополита УПЦ МП Павла Лебедя на прізвисько “Мерседес”.

Адвокати митрополита просили, щоб суд зняв з їхнього підзахисного електронний браслет та змінив запобіжний захід на особисте зобов’язання. При цьому вони заявляли, що Павлу потрібні постійні обстеження лікаря, адже він має цукровий діабет. Однак суддя не задовольнив їхнє прохання і продовжив цілодобовий домашній арешт до 1 липня. 

Митрополит Павло на суді заявив, що йому раніше подзвонили з ПЦУ і нібито обіцяли вирішити ситуацію. Крім того він заявив, що “не є ворогом” і “вболіває за державу”.

“Те, що нам приліпили прокурори Московський патріархат, і те, що я розпалюю ворожнечу – неправда. Ми сповідуємо миролюбство. Я не згідний з прокурором. Я за два місяці нічого не порушував. Я за державу вболіваю, хочу закінчення російської агресії. Мені цікаво, чому я “Мерседес”? Я ніколи не був ворогом. На основі чого мені приписують запобіжний захід? Я зрозумів, що це політичне”, – заявив митрополит Павло.

І додав: “Вночі був дзвінок з перекладачем, якщо ви перейдете до Епіфанія, усі обвинувачення знімуть. Я не йду на компроміси з Богом. У мене є УПЦ, і прошу більше мені не дзвонити вночі. Я прошу, щоб не було браслету, і їздити хоча б два рази на місяць в Лавру”.

Крім того священослужитель запитав у прокурорів і слідчого СБУ, чи не стидно їм.

Як повідомляли “Ми-Україна”, 1 квітня Шевченківський райсуд на два місяці відправив під цілодобовий домашній арешт митрополита УПЦ МП Павла. Він був незадоволений ухваленим рішенням і заявив, що “прокурори пєчально поступили”.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…