Столтенберг: Є ознаки того, що Китай може надіслати росії зброю

НАТО помітило ознаки того, що Китай, ймовірно, планує надіслати зброю росії для допомоги у її війні проти України.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, пише CNN. За його словами, Китай ще не зробив поставок у росію, але це питання обговорюється.

“Ми не бачили жодних поставок військової допомоги з Китаю до росії, але ми бачили ознаки того, що вони розглядають і, можливо, планують це зробити, і це причина, чому Сполучені Штати та інші союзники дуже чітко застерігали від цього”, – повідомив Єнс Столтенберг.

Генсекретар Північноатлантичного альянсу зазначив, що Китай є членом Ради безпеки ООН. Втім, війна росії проти України є порушенням Статуту Організації.

“Основний принцип цієї хартії полягає в тому, щоб поважати цілісність інших націй і не здійснювати марші та вторгнення в іншу країну з сотнями тисяч військ. Звичайно, Китай не повинен бути частиною цього”, – додав генсек.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що партнери мають допомогти Україні перемогти, а потім не дати історії повторитися. Він звернувся до президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена та союзників. Столтенерг закликав їх не дозволяти рф продовжувати “відщеплювати” європейську безпеку.

Крім того, Єнс Столтенберг закликав росію переглянути своє рішення про призупинення участі у договорі зі США про стратегічні наступальні озброєння (СНО). Він нагадав, що в останні роки російська федерація порушувала ключові угоди щодо контролю за озброєннями. А рішенням рф щодо договору про СНО “вся архітектура контролю за озброєннями зруйнована”.

Головне