Стали відомі імена лауреатів Премії імені Лесі Українки за 2022 рік

Кабінет міністрів присудив премію уряду імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2022 рік. Про це повідомила прес-служба Мінкульту.

Відомо, що розмір грошової частини премії за перемогу у кожній із номінацій – 20 тисяч гривень.

Уряд присудив премію трьом жінкам:

  • Олеся Мамчич отримала нагороду у номінації “Літературні твори для дітей та юнацтва” за книгу “Як правильно ревіти?”.
  • Оксана Садовенко отримала премію у категорії “Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва” за оригінальне художнє оформлення книги “Ти і Малевич”.
  • Ірині Ципіній вручили премію у номінації “Театральні вистави для дітей та юнацтва” за створення вистави “Пливе човен”.

“Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджують за твори, які сприяють вихованню молодого покоління в дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання”, – йдеться в повдомленні.

Зазначається, що визначає лауреатів Комітет із присудження премії, а Мінкульт подає узгоджені пропозиції до Кабміну. 

Нагадаємо, що Міжнародна Букерівська премія у вівторок, 14 березня, оголосила лонглист претендентів на нагороду у 2023 році.

Як писав “Ми-Україна” раніше, Президенту України Володимиру Зеленському відмовили у виступі на церемонії вручення кінопремії “Оскар”, оскільки організатори вже тоді знали, що фільм “Навальний” візьме нагороду. 

Головне