Спецслужби рф намагалися збирати в Україні розвіддані від імені зарубіжних ЗМІ і були викриті

Служба безпеки України викрила спроби російських спецслужб збирати розвіддані в Україні від імені зарубіжних засобів масової інформації.

Про це повідомила прес-служба відомства в Telegram-каналі. Як зазначається, кіберфахівці Служби безпеки фіксують численні спроби спецслужб рф отримати розвідувальну інформацію в Україні під виглядом діяльності представників іноземних медіа.

“Для збору закритих відомостей ворог використовує спеціалізовані інтернет-платформи та професійні онлайн-форуми українських журналістів. На цих ресурсах окупанти розміщують інформаційні запити нібито від працівників відомих зарубіжних ЗМІ”, – йдеться в повідомленні.

У своїх повідомленнях росіяни звертаються до медійників та інших учасників профільних груп щодо отримання матеріалів начебто для підготовки “сюжетів” або “документальних фільмів” про війну в Україні. Насамперед ворога цікавлять відомості про результати російських ракетних ударів по українських містах, у тому числі локації “прильотів” та їхні наслідки.

“У разі надання відповідних медіафайлів або текстових повідомлень автори “оголошень” обіцяють “гонорар”. Отримана таким чином інформація потрібна агресору для коригування повторних повітряних атак на українські об’єкти”, – розповіли в прес-службі.

Наразі Служба безпеки попереджає українців про такі спроби ворожої розвідувально-підривної діяльності і проводить комплексні заходи щодо притягнення винних до відповідальності. Крім того, СБУ закликає громадян бути пильними і одразу повідомляти правоохоронцям про факти підозрілих “запитів” від невстановлених абонентів.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Служба безпеки України затримала настоятеля храму УПЦ МП. Він збирав для ФСБ росії розвіддані про оборону Сумської області.

Головне