Спалах над Києвом: Міжнародна метеорна організація дала точну відповідь, що то було 

Спалах над Києвом: Міжнародна метеорна організація дала точну відповідь, що то було 

Яскравий спалах у небі над Києвом, який жителі міста спостерігали увечері 19 квітня, був наслідком падіння суперболіда - особливо яскравого метеора. Такого висновку дійшли фахівці Міжнародної метеорної організації (IMO).

У звіті вказано, що жителі української столиці, яка неодноразово переживала потужні російські обстріли, були налякані спалахом невизначеного походження. Експерти зазначили, що "хоча це було не відразу зрозуміло, цього разу спалах був суто природним явищем, а саме дуже яскравим болідом".

За оцінкою, вага метеора складала від 200 до 300 кг, діаметр - близько 0,5 м. Небесне тіло пройшло над містом на висоті близько 80 км.

"Вперше болід стало видно на висоті 98 км над Великою Димеркою. Потім він пройшов над Києвом на висоті близько 80 км і продовжив рух на південний захід зі швидкістю 29 км/с. Великий спалах стався на висоті 38 км, коли абсолютна зоряна величина боліда досягла -18... Метеороїд з розрахунковою початковою масою 200-300 кг розірвався на висоті 38 км на безліч осколків та пилу. Гальмування боліда після спалаху свідчить про те, що найбільші уламки мали масу менш як один кг", - вказано у звіті.

Експерти стверджують, що висока швидкість, на якій небесне тіло увійшло в земну атмосферу, не сприяло його "виживанню".

Востаннє у небі його було видно на висоті 28 км. На той момент його швидкість становила близько 10 км/с. Болід рухався траєкторією з нахилом 32 градуси в горизонтальній площині. Довжина траєкторії склала 132 км.

Нагадаємо, початкова версія, озвучена КМДА, полягала у тому, що спалах над Києвом став результатом падіння на Землю космічного супутника NASA. Втім космічне агентство ці дані заперечило.

У Держкосмосі допустили, що спалах над Києвом міг бути спричинений падінням метеорита з потоку Лірид.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 24 квітня Нова Зеландія та Австралія стали свідками південного сяйва (Aurora Australis).Видовищне явище було видно навіть у тих містах, в яких його зазвичай його розгледіти не вдається. Так сталось завдяки так званому “сонячному цунамі”.

Головне