Скасування відстрочки від мобілізації для деяких студентів: у ВР зареєстрували законопроєкт

Скасування відстрочки від мобілізації для деяких студентів: у ВР зареєстрували законопроєкт

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, яким скасовується відстрочка від мобілізації для студентів-чоловіків після 30-річного віку, які здобувають другу вищу освіту.

Про це розповів член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, член "Слуги народу" Федір Веніславський в ефірі національного марафону "Єдині новини".

За його словами, після прийняття цього закону мобілізуватимуть не всіх чоловіків, які захотіли здобути вищу освіту вдруге. Він розповів, що за інформацією від Міністерства освіти і науки, у 2019 – 2021 роках студентів віком від 25 років і старше було близько 40 тис. осіб. Однак у 2022 році таких студентів стало понад 106 тис.

"Цьогоріч цифри також наближаються до 100 тис. Це означає, що 60 тис. чоловіків вирішили скористатися такою можливістю для уникнення призову", – пояснив він.

Депутат також зазначив, що деякі заклади вищої освіти відкрили набір на контракт за денною формою навчання. Вони хочуть дати можливість чоловікам, які вже мають освіту, вступити на навчання та отримати відстрочку від мобілізації.

Крім того, як підкресли Веніславський, ці "абітурієнти" вступали у заклади з нижчим освітнім рівнем ніж мали ці чоловіки. Зокрема, це могли бути професійно-технічні заклади, коли ці "студенти" вже мали вищу освіту на іншій спеціальності.

"Я запропонував, щоб люди, які навчаються у послідовних видах освіти, мали право на відстрочку. А ті, хто вступив на другу, третю, четверту вищу освіту після 30 років таким правом на відстрочку скористатися не могли", - розповів нардеп.

Веніславський висловив сподівання, що після прийняття цього законопроєкту його дія пошириться і на чоловіків, які вступили до ВНЗ у 2022 році, а саме після початку повномасштабного вторгнення.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у Києві викрили посадовців ВЛК та військкомату, які переправляли ухилянтів за кордон. При цьому вартість таких “послуг” становила 11 тис. доларів з одного “пацієнта”. Отримані суми фігуранти розподіляли між собою.

Головне