Шуляк розповіла, куди спрямують конфісковані в банків рф 17 млрд гривень

Конфісковані в банків рф 17 млрд гривень спрямують на компенсації за зруйноване житло українців через агресію росії проти України.

Про це повідомила заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк в ефірі марафону “Єдині новини” на телеканалі “Ми-Україна”.

“Наприкінці минулого року був створений фонд ліквідації наслідків збройної агресії рф. У нього надійшло 17 млрд гривень, гроші були арештовані у російських банків – Сбербанку росії, який мав “дочку” на території України. Ці кошти будуть використані для того, щоб згідно з ухваленим законопроєктом №7198 надавати людям компенсацію за зруйноване та пошкоджене житло”, – повідомила заступниця голови комітету.

Шуляктакож додала, що в 2023 році можуть надходити і інші кошти. Наприклад, прибуток від Нацонального банку України – 35,5 млрд гривень можна буде використовувати на виплату компенсацій.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, очільник українського уряду Денис Шмигаль розповів, що конфісковане російське майно в Україні будуть продавати на аукціонах. Кабінет Міністрів України схвалив постанову, яка регулюватиме такий продаж. Він також нагадав, що в Україні вже заморозили та конфіскували сотні об’єктів, які належали російському уряду або російським олігархам.

Крім того, Щмигаль повідомив, що Україна розробляє з партнерами механізм конфіскації російських активів, які можуть спрямувати на відновлення країни після війни. За його словами, такий механізм буде заснований на чотирьох елементах, одним з яких буде міжнародний реєстр збитків.

Головне