Що подарувати іноземцю: символи української незламності, які сподобаються туристам з-за кордону

Що подарувати іноземцю: символи української незламності, які сподобаються туристам з-за кордону

Сьогодні Україна відома в усьому світі. Потужний опір нації російським окупантам став прикладом звитяги й мужності для багатьох країн. Громадяни інших держав приїжджають в Україну, аби засвідчити свою підтримку державі, яка боронить вільний світ від рашистської навали. Водночас іноземці хочуть привезти додому пам'ятне свідчення того, що вони перебувають на стороні добра у цій війні. “Ми-Україна” пропонує читачам варіанти подарунків для гостей з-за кордону, які хочуть отримати частинку української незламності.

Лімітовані 20 гривень “Пам’ятаємо! Не пробачимо”

23 лютого, на роковини повномасштабного вторгнення рф в Україну Нацбанк випустив лімітовану серію купюр номіналом у 20 грн. Вона присвячена відбиттю повномасштабної навали російських окупантів та увічненню стійкості та незламності українського народу, його силі духу та героїзму. Банкнота вводиться в обіг обмеженим тиражем 300 тисяч штук. Банкноти першої частини тиражу  доступні для покупки з 24 лютого в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ.

Унікальна банкнота має яскравий та виразний дизайн, виконаний вертикально. Основним зображенням лицьової сторони є фігури трьох військових ЗСУ, які встановлюють Державний прапор на фоні фрагментів карти України та прапорів країн-союзників.

Під лавровим вінком розміщено напис: "І на оновленій землі врага не буде…" та полімерна стрічка зі знаком гривні, НБУ, шевроном ЗСУ, емблемою ЗСУ та написом: "Слава Україні, Героям слава".

Основне зображення зворотної сторони пам'ятної банкноти: стилізована композиція, яка уособлює фізичні страждання та духовні переживання українців в окупації. Також міститься напис: "Пам'ятаємо! Не пробачимо! Ніколи!" під терновим вінком і зображено своєрідну алюзію — маки, що уособлюють криваві сліди від куль. Створив дизайн цієї пам'ятної банкноти заслужений художник України Володимир Таран.

Наразі НБУ розпродав увесь наявний тираж. Однак у пресслужбі банку запевнили, що в онлайн-крамниці банку з’являться нові партії колекційних банкнот, які можна буде придбати. Бажаючим придбати пам'ятну купюру варто слідкувати за повідомленнями Нацбанку та оновленнями крамниці. Всього Нацбанк надрукує 300 тисяч таких банкнот.

Колекційна марка “ПТН ПНХ”

Укрпошта випустила лімітовану серію марок на основі графіті відомого художника Бенксі. На одній з руїн у Бородянці (Київська обл.) митець зобразив хлопчика, який відправляє в нокаут старого дзюдоїста.

Тираж марки — 250 тисяч листів, по шість марок у кожному. Об’єм тиражу зумовлений тим, що саме стільки рашистів ліквідували воїни ЗСУ до роковин повномасштабної війни. До марок також були випущені конверти “Перший день”, художній конверт, картка і тематичний світшот.

Наразі Укрпошта продала весь наклад марок, однак їх можна придбати в онлайн-крамницях. Діапазон цін коливається від 320 до 950 грн. Якщо бажаєте зробити подарунок філателістам з-за кордону, на сайті Укрпошти можна придбати й інші варіанти художніх марок, зокрема “Воїни світла”, “Доброго вечора, ми з України” та інші.

Браслет зі шматка ворожого танку

Сталевий браслет ручної роботи лімітованої серії, зроблений зі шматка броні згорілого рашистського танка танкової. Ідея створення цього талісмана виникла у березні 2022 року. Тоді українська армія розгромила російських окупантів після важких боїв за міста Буча та Ірпінь. Воїни ЗСУ знищили багато ворожої військової техніки, зі шматків якої й створили браслети.

На лицьовій стороні прикраси вибите гравіювання “Never forget what are you fighting for…” (“Ніколи не забувай, за що ти борешся...”. На внутрішній стороні вказано: “Made in russia, recycled in Ukraine” (“Зроблено в росії, перероблено в Україні”).

За дизайном прикраси схожі на вже легендарні браслети “Азовсталь”. Стилізовані шматки знищених російських танків — гарний подарунок для іноземців, які підтримують Україну в її боротьбі. Придбати браслет можна за ціною — від 1000 грн.

Ще одним варіантом може стати брелок зі шматка збитого російського літака чи гелікоптера. Фундація "Drones for Ukraine" пропонує зробити донат на суму понад $1000 і отримати у оригінальний подарунок. Ним може стати шмат російського бомбардувальника СУ-34, бойового гелікоптера Ми-24 чи Ка-52. За отримані кошти фонд закуповує дрони для українських військових, про що регулярно звітує.

https://twitter.com/Drones4Ukr/status/1564531537630187524

Сіль “Міць. Українська кам’яна”.

21 лютого 2023 року ДП “АРТЕМСІЛЬ” та платформа UNITED24 випустили лімітовану партію “АРТЕМСОЛІ” — “Міць. Українська кам’яна”. Влітку минулого року пачка “Артемсіль”, яку знають та люблять мільйони українців, зникла з полиць магазинів. Адже через російські обстріли у квітні видобування солі припинилось. Цехи величезного підприємства згоріли, обладнання було знищено, будинки зруйновані, а понад 2500 людей, чиє життя було пов'язане з містом на Донеччині, залишили свій дім.

Але сама сіль із шахт Соледара — вціліла. Вона стала ще одним символом надзвичайної мужності, опору, міці українських захисників та всього українського народу. Залишки цієї самої солі ми розфасували в пачки по 200 грамів. Щоб якомога більше людей могли залишити її на згадку про цю визначальну мить у нашій історії. 

Дизайн упаковки для спеціальної партії легендарної “АРТЕМСОЛІ” створив відомий український ілюстратор Артем Гусєв. Його варіант обкладинки, в якому слово “Сіль” було замінено на слово “Міць” став вірусним. Тепер про українську “Міць” знають і за межами нашої держави. Тому цей символічний та оригінальний подарунок може здивувати для іноземних гостей. До того ж, частина коштів з кожної купленої пачки йде на допомогу ЗСУ. Вартість упаковки — 500 грн.

Одяг із символікою як у Зеленського

Фраза “I’m Ukrainian” на одязі став найбільш відомим у світі завдяки щоденним зверненням президента України Володимира Зеленського. Часто його можна бачити в худі чи футболці з написом.

Іноземці, які відчувають духовну спорідненість з Україною та вболівають за її перемогу будуть раді отримати подарунок, який асоціюється як із самою країною, так і з її президентом, що уособлює незламність і боротьбу за свободу.

Ще один варіант — легендарна фраза українських захисників з острова Зміїний з англійським перекладом. Напрямок, у якому послали російський воєнний корабель, відомий в усьому світі. Про нього згадують західні політики й зірки кіно, коли хочуть виразити своє відношення до рф і путіна.

В українських онлайн-магазинах можна придбати світшоти, худі, футболки та головні убори з усесвітньо відомими надписами “I’m Ukrainian” та фразою захисників Зміїного. Ціна варіюється від 350 грн за футболку до 2000 грн за худі.

Подарункова книга про Україну

Якщо є потреба придбати солідний подарунок для поважних іноземних гостей, чудовим варіантом можуть стати англомовні видання. Книги з яскравими ілюстраціями, в дорогій обкладинці — це класичний, перевірений часом варіант.  

Існує багато видань, створених спеціально для іноземних гостей. Найбільш популярними є книги на кшталт “Ukraine”, де під шкіряною обкладинкою міститься 100 статей про нашу державу.

Міста, історичні особистості, національні страви, особливості природи, наукові досягнення — усе, що може бути цікавим іноземцю про Україну. Статті надруковані українською та англійської мовами. Такі подарунки нагадують, за що бореться Україна, які здобутки й цінності захищає від російських окупантів. Ціна видання “Ukraine” коливається в межах 10-12 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше "Ми-Україна" зробив підбірку актуальних подарунків, які можна зробити коханій людині під час війни.

Головне