Санкції проти "Росатому", на яких давно наполягає українська сторона, дуже малоймовірно будуть включені до нового пакету обмежувальних заходів ЄС проти росії.
Про це в ефірі "Ми-Україна" сказала радниця міністра енергетики, Надзвичайна і Повноважна амбасадорка Лана Зеркаль.
Вона пояснила, що є дві країни в ЄС, які продовжують співпрацю з рф у сфері ядерної генерації. Це Угорщина, яка продовжує будувати ядерну станцію за російськими технологіями, та Франція, яка продовжує закуповувати збагачений уран у росії.
"Не завершилась ця процедура і в США - вони тільки почали відновлювати своє власне виробництво збагаченого урану минулого року. Очікувати, що в 10 пакеті вже будуть санкції по "Росатому"… Я не хотіла б завищувати наші очікування", - сказала Зеркаль.
Водночас вона зазначила, що в десятому пакеті буде дуже багато інших речей. Урсула фон дер Ляєн вже сказала, що це обмежить надходження до російського бюджету як мінімум на 10 млрд євро.
Нагадаємо, Україна неодноразово закликала світову спільноту ввести санкції проти "Росатому", російської ядерної промисловості та відмовитися від використання ядерного палива російського виробництва.
У січні угорський прем’єр Віктор Орбан заявив, що його країна не збирається погоджуватись на впровадження будь-яких санкцій з боку ЄС, що стосуватимуться ядерної енергетики росії.
Як писав "Ми-Україна" раніше, після “прильоту” в енергетичний об’єкт на Хмельниччині половина обласного центру залишилась без електрики. Проте понад 90% споживачів мають воду.