Російські окупанти залишили Енергодар без тепла: в оселях містян 10-15 градусів

Російські окупанти залишили Енергодар без тепла: в оселях містян 10-15 градусів

В місті Енергодар на Запоріжчині, яке з березня 2022 року перебуває під контролем російської армії, повністю відсутнє теплопостачання. Температура в помешкання енергодарців тримається на рівні 10-15 градусів тепла.

Як розповів міський голова Енергодару Дмитро Орлов в коментарі “Суспільному”, в плані забезпечення теплом місто-супутник Запорізької АЕС залежить від роботи станції. Своєю чергою, російські загарбники не дозволяють запустити бодай один реактор. 

"Зараз в квартирах мешканців від 10 до 15 градусів десь. Ситуація з комунальним сектором залишається складною. Електропостачання є, і водопостачання є. Воно там з невеличкими перебоями, але комунальники відпрацьовують усі аварії, які відбуваються. І оперативно відновлюють", - розповів Орлов.

За його оцінкою, на сьогодні в тимчасово захопленому місті проживає біля 15 тис. містян. До окупації населення Енергодару складало 53 тис. осіб. 

ЗАЕС в окупації: як працює станція під контролем росії 

Орлов наголосив, що попри тиск на український персонал станції більшість людей не зголошується підписувати контракти з “Росатомом” або іншими компаніями, зареєстрованими на росії. Аналогічної позиції дотримуються також медпрацівники та комунальники. 

“Якщо брати атомну станцію, то компанія "Енергоатом" зберігає всі соціальні гарантії для працівників які мають проукраїнську позицію і не отримали ані російських паспортів, ані інших документів і не підписували жодних контрактів, навіть якщо їх не допускають до роботи. Що стосується комунальних підприємств, також і лікарі і комунальники також отримують заробітну плату, хто з місцевого бюджету, а хто коштом національної служби здоров’я України", - зазначив міський голова.  

Як відомо, останній з шести енергоблоків на ЗАЕС було зупинено 11 вересня. У жовтні “Енергоатом” наголошував на необхідності повторного запуску принаймні двох реакторів для уникнення можливих аварій на об’єктах АЕС через холоди, а також для того, щоб забезпечити енергодарців теплом. 

Як писав “Ми-Україна” раніше, В МАГАТЕ анонсували відправлення своїх моніторингових місій на усі АЕС в Україні найближчим часом.

Головне