Рік тому Україна приєдналася до європейської енергосистеми, – Галущенко

Один рік тому Україна приєдналася до європейської енергосистеми. Ми відключилися від російської та білоруської енергетичних систем за кілька годин до повномасштабного вторгнення росії.

Про це розповів голова Міністерства енергетики України Герман Галущенко в ефірі марафону “Єдині новини” на телеканалі “Ми-Україна”. Він розповів про те, що змінилося в енергетиці за останній рік.

“Це навіть історичний збіг, що ми відключилися від російської і білоруської енергосистеми за 4 години до початку повномасштабної війни і стали частиною, за 21 день, 16 березня 2022 року ми стали частиною європейської енергосистеми. Ця централізація є одним з важливих елементів безпеки нашої енергосистеми, можливості її відповідно підтримувати, в тому числі під час терористичних варварських атак на саму енергосистему”, – сказав Галущенко.

Міністр додав, що Україна проявила себе надійним партнером, навіть попри війну. Лише потужні обстріли української енергосистеми росією, що розпочалися у жовтні минулого року, змусили Україну тимчасово припинити експорт енергоресурсів в інші країни.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, міністр енергетики Герман Галущенко розповів, що 9 березня російські окупаційні війська здійснили масований обстріл об’єктів енергетичної інфраструктури. За його словами, пошкодження зафіксовано у семи областях України. Також він додав, що росіяни ставлять світ на межу ядерної катастрофи з огляду на те, що внаслідок атаки пошкоджено останню лінію, яка постачає е/е ЗАЕС. Наразі станція працюю на дизельних генераторах.

Головне