Rheinmetall розпочав поставку в Україну комплексів SurveilSPIRE

Німецький концерн Rheinmetall розпочав постачання в Україну автоматичних комплексів розвідки з використанням безпілотників SurveilSPIRE.

Про це йдеться на офіційному сайті німецького концерну.

“Rheinmetall за дорученням уряду ФРН направляє Україні автоматичні системи розвідки. Головним чином їх використовують для обстеження місцевості при залученні мінімуму персоналу. У рамках реалізації цього проєкту Rheinmetall співпрацює з естонською компанією DefSecInt”, – вказано у повідомленні.

Сума контракту обчислюється десятками мільйонів євро. Розвідсистеми SurveilSPIRE необхідні для спостереження за ділянками місцевості із залученням мінімальної кількості особового складу. Вони включають в себе мобільні вежі спостереження з обладнанням денного і нічного бачення, міні-дрони і системи наведення. До складу комплекту входять також і транспортні засоби.

Нагадаємо, раніше цього місяця Чехія заявила, що почне виробляти мобільні комплекси ППО для України, які можна буде застосувати проти ударних дронів. Цей проєкт профінансують США та Нідерланди.  В цілому планується обладнати скорострільними кулеметами сотню модифікованих позашляховиків марки Toyota. Боєприпаси до них закуповуватимуться у чеських виробників. 

Як писав “Ми-Україна” раніше, Міністерство цифрової трансформації України оголосило про старт курсу з опанування блокчейну та криптограмотності для українців. Навчання є безоплатним.

Під час проходження курсу учасники дізнаються також про історію та розвиток технології блокчейн та заснування біткоїна; майнінг та алгоритми консенсусів; створення NFT та DAO; потенційні можливості та ризики торгівлі на ринку цифрових активів; основні засади кібергігієни та убезпечення своїх криптоактивів.

Головне