Ситуація в Чорну морі залишається стабільною. Попри відсутність ракетоносіїв в акваторії рівень ракетної небезпеки визначений Генштабом ЗСУ, як високий.
Наразі, за словами начальниці об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня Наталії Гуменюк, корабельне угрупування ворога розгорнуте майже в тому самому складі - 10 одиниць в Чорному морі та одна одиниця - в Азовському.
"Ракетоносії наразі зараз заведені в пункти базування, їх немає на бойовому чергуванні. Але їх повернення на пускові рубежі для них займає 2-3 години, тому рівен ракетної небезпеки Генштабу все одно позначає як високий. Ракетоносії споряджені та готові і оперативна обстановка може змінитися дуже швидко", - розповіла вона.
Крім того, ворог продовжу акції активності тактичної авіації над Чорноморською акваторією. Таким чином противник демонструє своє так зване панування в Чорному морі і намагається тиснути на судновласників такими загрозами.
Нагадаємо, раніше в ОК "Південь" розповідали, що російські окупанти намагаються знайти в морі нові безперешкодні шляхи для своїх ракет.
"Вони постійно маневрують, розосереджуються, дуже часто занурюються в пункти базування, вишукують для себе позиції і пускові рубежі в Азовському морі як запасний варіант”, – розповіла Гуменюк.
Також вона додала, що окупанти намагаються тримати українців у нервовому напруженні, виводячи свої ракетоносії в море.
Як писав "Ми-Україна" раніше, росіянин Максим Кузьмінов, який перегнав гелікоптер окупантів Мі-8 в Україну, зробив це не через гроші. Як заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов, російські пілоти люди не бідні.