Путін погрожував Джонсону ракетним ударом перед повномасштабним вторгненням

Колишній премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що президент росії Володимир Путін по телефону погрожував йому ракетним ударом перед тим, як вторгнутися в Україну.

Про це він розповів про це у документальному фільмі на ВВС.

Джонсон телефоном попередив путіна, що вторгнення в Україну призведе до санкцій Заходу та збільшить кількість військ НАТО на кордонах рф. Британський екс-премʼєр також сказав, що Україна не приєднається до НАТО “в осяжному майбутньому”. У відповідь він отримав погрози.

“Одного разу він погрожував мені та сказав: “Борисе, я не хочу зробити тобі боляче, але з ракетою це займе лише хвилину”, або щось подібне”, – розповів Джонсон.

Джонсон додав:

“Я думаю, що, судячи з його (Путіна, – ред.) дуже спокійного тону, за тією відстороненістю, яка в нього була, він просто підіграв моїм спробам схилити його до переговорів”.

Через дев’ять днів, 24 лютого, військові рф перетнули кордон України на танках, тоді екс-прем’єр-міністр Великої Британії зателефонував президенту Володимиру Зеленському:

“Зеленський (був, – ред.) дуже, дуже спокійний. Але, сказав мені, ти знаєш, що вони атакують всюди”.

Джонсон запропонував допомогти перевезти президента України в безпечне місце, але той відмовився.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, в ISW вважають, що затримки з танками вплинуть на контрнаступ ЗСУ взимку.

Головне

Війна не лише консолідувала українське суспільство проти рашистських окупантів, але й стала однією з причин збільшення кількості шахрайств. Як захиститися від шахраїв і зберегти свої гроші — у матеріалі “Ми-Україна”.