Примусова евакуація дітей з Бахмута: чи розлучатимуть сім'ї і що загрожує за відмову від виїзду

Примусова евакуація дітей з Бахмута: чи розлучатимуть сім'ї і що загрожує за відмову від виїзду

Попри справжнє пекло у Бахмуті і досі залишаються діти. Вони живуть у  у підвалах без нормальної їжі та медицини, про гігієну взагалі не йдеться. Волонтери, правоохоронці і держслужби півроку намагалися вмовити батьків на евакуацію, але до останнього часу не мали юридичних підстав змусити вивозити дітей. Тепер це вже можна зробити за законом про примусову евакуацію родин з дітьми із зони активних бойових дій

Подробиці евакуації, чому від неї не можна відмовитися і чи розлучатимуть дітей із їхніми сім'ями з'ясували журналісти телеканалу "Ми-Україна".

За останніми даними, зараз у Бахмуті перебувають щонайменше десять неповнолітніх дітей, чиї родини навідріз відмовляються виїжджати. Тривалий час місцеві правоохоронці вмовляли людей погодитися на евакуацію, однак коли умовляння припинили спрацьовувати, а небезпека для дітей стала реально смертельною, уряд ухвалив рішення примусово виселяти неповнолітніх із зони активних бойових дій. 

"На сьогодні це лише Донецька область і лише Бахмутська громада. Обов'язкова умова - дітей не розлучають з родинами. Один з батьків або опікун, або прямий родич мусить виїхати разом з дитиною", - заявила міністерка із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Цей механізм - юридичний феномен у законодавстві демократичної країни. Однак Україна вимушена так жорстко реагувати, бо дітей з пекельних міст треба рятувати.

Яка відповідальність передбачена за відмову від примусової евакуації дітей

"Наразі правоохоронці мають законний алгоритм дій. Якщо дорослі відмовляються виїжджати з дітьми з зони активних бойових дій військовий, поліцейський чи працівник ДСНС при свідках має прийти у будинок, де мешкає сім'я з дитиною, принести купу бумаг, роз'яснити всі права і обов'язки, роз'яснити наслідки, які тягне за собою відмова батьків від евакуації дитини. А це до п'яти років позбавлення волі за злісне невиконання батьківських обов'язків у відповідності до статті 166 Кримінального кодексу України", - пояснила Мирослава Харченко, координаторка юридичної діяльності фонду Save Ukraine. 

За словами військових, після виходу постанови уряду ніхто з батьків від евакуації вже не відмовляється. Після того, як дітей вивозять з небезпечної території, їх доставляють у медичні центри, щоб перевірити психологічний та фізичний стан і надають всю необхідну допомогу. Якщо сім'я не має куди податися, місцева влада та волонтери з координаційним штабом пропонують на вибір кілька областей для переїзду. Також цим людям надають щомісячну допомогу для переселенців.  

Головне