Щодня в Україні під російськими ударами опиняються і військові, і цивільні. Уламки, вибухові хвилі, завали, обстріли - усе це завдає поранень, які потребують точної, швидкої та високотехнологічної допомоги.
У таких умовах робота медичного обладнання - не просто питання комфорту лікаря. Це - питання виживання. Особливо коли йдеться про високоточне обладнання, як-от С-дуга, що використовується прямо під час операцій, дозволяє хірургам “бачити” під шкірою, звузити зону пошуку уражених ділянок і зробити складну процедуру контрольованою до міліметра.
Саме тому кожна несправність - це ризик для життя. І саме тому інженери Protech Solutions Ukraine регулярно виїжджають до медзакладів Міноборони, щоб не допустити зупинки цієї критично важливої техніки.
Цього разу фахівці компанії провели відновлення рентгенологічного апарата в одному з київських медичних закладів, що підпорядковується Міністерству оборони та є критично важливим під час війни. Обладнання, яке щодня рятує захисників, потребувало діагностики та ремонту. С-дугу на час ремонту викотили прямо з операційної.
Керівник інженерного напряму компанії Protech Solutions Ukraine Петро Лихолетов підкреслює: їхня команда добре розуміє відповідальність і гордиться тим, що допомагає рятувати життя — навіть не перебуваючи безпосередньо на фронті.
"Обстеження, які проводяться на цьому апараті, мають вирішальне значення для своєчасного і точного лікування поранених. Якщо ми не побачимо, де саме уламок чи перелом - ми не зможемо ефективно надати допомогу. Тому відновлення цього обладнання - це фактично відновлення шансу на швидке одужання", - пояснює він.
Рентгенологічна арка - надточна система, яка працює в режимі високого навантаження. В умовах війни - часто цілодобово. Кожна зупинка чи помилка в роботі здатна поставити під загрозу хід складної операції.
Як підкреслює Сергій, інженер медичного закладу Міноборони:
"Наша команда виконує діагностику, тестування та заміну вузлів, які вийшли з ладу. Складність у тому, що іноді навіть незначна похибка в калібруванні апарата може призвести до неточної діагностики. А це - ризики для життя пацієнта. Ми не маємо права на помилку".
Медичні заклади, які щодня приймають поранених з фронту, покладаються на безперебійну роботу складних систем: від УЗД до рентгенів і КТ. Компанія Protech Solutions Ukraine, офіційний дистриб’ютор GE HealthCare в Україні, підтримує цей фронт своєю щоденною роботою.
"Ми усвідомлюємо, що за кожним відремонтованим приладом - десятки або й сотні життів. Тому працюємо без зайвого пафосу, але з максимальною точністю", - додає Петро Лихолетов.
Поки одні тримають лінію фронту з автоматом, інші - з мультиметром, паяльником і знанням, без якого не буде точного знімка, точної діагностики, а значить - і точної допомоги. І в цій боротьбі немає другорядних ролей.