Як правильно заряджати автомобільний акумулятор

Як правильно заряджати автомобільний акумулятор

Автомобільні акумулятори періодично розряджаються, причому це може статися у найнесподіваніший момент. Симптоми проявляються уже в разі закінчення заряду, тож передбачити це неможливо. За ступенем зношування процес пришвидшується, тому рекомендується вчасно замінювати АКБ.

Як визначити рівень зарядки акумулятора

Через АКБ живляться всі електричні пристрої автомобіля, зокрема фари, пічка, освітлення. У нових машинах визначити розряджання набагато легше, адже вони самі показують показують заряду та щільності електроліту. 

У інших випадках знадобляться мультиметр та навантажувальна вилка. Якщо їх під'єднати та дати навантаження, то під час запуску двигуна показник повинен бути не менше 9,5 В. Перед перевіркою краще не заводити машину хоча б декілька годин. Про всяк випадок варто возити зарядне для акумулятора авто у багажнику.

Як підготувати АКБ до заряджання

Щоб зарядка пройшла добре, акумулятор потрібно вийняти з машини та від'єднати від дротів. Контактні схеми необхідно очистити, адже вони часто забруднюються окисами та мастилом. Також для захисту краще протерти сам корпус ганчіркою: сухою або змоченою у 10% розчині нашатирного спирту, щоб пил не потрапив до контактів. Але потрібно уникати використання води чи подібних рідин — вони можуть призвести до замикання.

Правила безпеки під час заряджання акумулятора

Акумулятор для автомобіля — це складний електрохімічний пристрій, який може виділяти небезпечні речовини. Тому під час заряджання потрібно дотримуватись таких правил:

  • проводити зарядку на вулиці або у провітрюваних приміщеннях, у жодному разі не в житлових будинках;
  • використовувати захисні рукавиці та окуляри, щоб запобігти потраплянню електроліту чи його випарів в очі чи на шкіру;
  • розетка для заряджання повинна бути із запобіжником, адже різкий перепад струму може нашкодити пристрою;
  • поряд не має бути відкритих джерел вогню, адже випари можуть бути вибухонебезпечними;
  • заборонено залишати акумулятор на зарядці без нагляду — його потрібно вчасно виключити і запобігти перезаряджанню.

Слід відключити пристрій, як тільки індикатор стане зеленого кольору. В разі перезаряджання починає википати електроліт, що зменшує ємність батареї. Під час під'єднання до мережі потрібно обов'язково слідкувати за дотриманням полярних. Завжди дотримуйтеся інструкцій, наданих виробником акумулятора та зарядного пристрою.  У разі проливання електроліту використовуйте розчин харчової соди та води для нейтралізації кислоти і негайно промийте уражені ділянки водою.

Головне