Чи знаєте ви людину, яка б у наш час не користувалася телефоном? Впевнені, що ні. Адже зараз смартфони допомагають нам залишатися на зв’язку, фіксувати яскраві моменти на фото або відео, знаходити дорогу та багато чого іншого. Навіть бабусі та дідусі намагаються не лишатися осторонь та бути на рівні з молоддю.
Проте на ринку є дуже багато моделей, що інколи буває важко визначитися, який саме телефон обрати й не переплатити. У цьому питанні варто відштовхуватися на власні запити та бюджет. Поставте собі чітке питання: “Для чого мені потрібен телефон?” А коли сформуєте в голові власний запит — сміливо обирайте модель.
Для тих, хто взагалі не розбирається в телефонах, ми зібрали невеликий список важливих характеристик, на які варто звернути увагу при покупці смартфона.
А ознайомитися з широким асортиментом телефонів та вигідними пропозиціями можна за посиланням: https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/mobilnye_telefony_smartfon.html
1. На що варто звернути увагу при покупці смартфона?
Якщо ви зважилися на купівлю нового телефону, радимо обирати не навмання та за гарним кольором корпусу, або ж за кількістю камер. Радим звернуту увагу на наступні речі.
Автономність
Якщо ви цілий день активно користуєтеся телефоном або ж працюєте з ним, варто звернути увагу на телефони з місткістю акумулятора від 4500-5000 мАг та більше. Також орієнтуйтеся на функцію швидкої зарядки, аби не чекати годинами біля розетки.
2. Камера
Якщо ви блогер, модель або ж просто людина, яка любить фотографувати більше, ніж просто лічильники вдома, орієнтуйтеся на кількість мегапікселів, стабілізацію та якість обробки фото. Звісно краще буде, якщо ви особисто в магазині оціните якість передньої та задньої камери. Проте тут теж варто враховувати й дисплей та як телефон передає кольори картинки й світло.
Окрему увагу зверніть на кількість мегапікселів. Чим більше їх — тим чіткіші та деталізованіші знімки. Особливо це важливо, якщо ви збільшуєте, обрізаєте або друкуєте фото. Наприклад, якщо що ви вирішили пофотографуватися з подругою в кафе, на 12 Мп в цілому картинка виглядає норм, але якщо захочете її обрізати — буде розмитою. А з 50+ Мп — вийде як портрет для профілю.
3. Дисплей
Здавалося б не надто важливий пункт, проте від дисплея залежить комфорт, якість картинки та навіть здоров’я очей. Тут поговоримо більш детально.
Існують різні дисплеї та типи екранів смартфонів. Наприклад, IPS, OLED, AMOLED, LCD, Super AMOLED тощо.
LCD / IPS є бюджетними варіантами. Яскравість та контраст у них середні, проте цілком підходять для звичайного користування.
Любителям фото, фільмів, ігор та соцмереж радимо звернути увагу OLED / AMOLED / Super AMOLED екрани. Вони передають кольори більш насичено, а чорний залишається дійсно чорним, а не сірим.
Не варто забувати й про частоту оновлення екрана. Скролиш TikTok — на 60 Гц відео наче злегка смикається. На 90-120 Гц — рухи плавніші, а очі не втомлюються надто швидко.
4. Пам’ять та потужність
Бувало у вас таке, що відкриваєте додаток, а він ніби “думає” ще 10 секунд? Отож, якщо вас це теж дуже сильно дратує, або ж ви дуже зайнята людина і ваш графік розписаний посекундно, обирайте телефон з більшим обсягом оперативної пам’яті. Смартфони з 8 ГБ оперативки “літають” у роботі та чудово підходять для ігор, монтажу тощо.
Плюс не забувайте про місткість вбудованої пам’яті, особливо якщо ви якраз таки та людина, які завжди потрібні всі додатки та мільйон контенту. Для тих самих фото лічильників можна обрати й телефон зі 128 ГБ вбудованої пам’яті.
5. Додаткові фішки
Тут хочемо виділити такі особливості смартфона, як безпека, формфактор та пило- й водозахист.
Зверніть увагу, на наявність сканера відбитка пальця або функції розпізнаванням обличчя, які допоможуть тримати у безпеці ваші паролі, PIN-коди, дані про банківські картки та іншу персональну інформацію.
Формфактор — це про зовнішній вигляд смартфона. Він включає форму та розмір телефону, зокрема дизайн корпусу, розташування кнопок та екрану. Найпоширенішим типом є моноблок — смартфон цільної прямокутної форми. Саме такі моделі домінують на ринку. Складний смартфон (Foldable) — має гнучкий екран, завдяки якому пристрій легко перетворюється на повноцінний планшет. Для любителів ностальгії та телефонів “жабки” — розкладачка. Це компактні моделі, які легко поміщаються в сумочку та можуть мати невеличкий екран ззовні. І останній — ігровий формфактор. Окрема категорія для фанатів мобільного геймінгу. Такі телефони часто мають масивний корпус, додаткові кнопки, сенсорні тригери й іноді навіть RGB-підсвітку
Пило- та водозахист у смартфоні є так званою страховкою від розлитої кави на телефон, дощу, або ж якщо телефон впав у сніг чи пісок. Це саме про внутрішній захист смартфона від випадкових пригод.
Насправді є ще багато інших функцій, про які варто знати. Але ми назвали вам саме ті, які, на нашу думку, є найголовнішими при покупці смартфона. Далі все вже залежить від того, для чого вам телефон, та скільки грошей ви готові за нього віддати.